انواع لامپ حبابی

در این مطلب از مجله الکترویاس به موضوع انواع لامپ حبابی می‌پردازیم.

برای انتخاب و استفاده از لامپ‌ها باید خصوصیاتی را مد نظر خود قرار دهیم. خصوصیاتی هم چون درخشنگی لامپ، توان نوری، رنگ دهی لامپ، ضریب بهره نوری و عمر لامپ. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توان یک لامپ خوب و با کیفیت را خریداری می‌کنیم.

این لامپ‌ها دارای ساختار زیبا و ساده‌ای می‌باشند. در ساخت این گونه لامپ‌ها از هیچ اشعه مادون قرمز و یا ماوراء بنفشی استفاده نمی‌شود. و این لامپ‌ها با محیط سازگار می‌باشند.

لامپ حبابی سقفی

لامپ های حبابی سقفی

لامپ‌های حبابی سقفی برای نصب در سقف راه روها، پاگردها و مکان‌هایی که نیاز به نور دائم ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک نوع از لامپ‌های حبابی سقفی، لامپ حبابی سقفی دو لامپ سنسوردار تلقی می‌باشد مواد استفاده شده در بدنه این نوع لامپ‌ها از مواد با کیفیت و درجه یک هایم پک می‌باشد و رویه این لامپ‌ها از جنس کریستال شفاف می‌باشد مقاومت این لامپ در برابر حرارت بالا عالی است. رویه توسط خارهای مقاوم به بدنه متصل شده است و این امر دسترسی به لامپ را راحتتر می‌کند.

لامپ حبابی دیواری

لامپ‌های حبابی دیواری با ظرافت و طراحی منحصر به فردی که دارند برای زیبا سازی دیوارهای فضای باز و فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لامپ‌ها را به راحتی می‌توان بر روی دیوار نصب کرد. لامپ‌های دیواری وسایل الکترونیکی هستند که جنبه تزئینی هم دارند افرادی که دکوراسیون خود بسیار اهمیت می‌دهند از این لامپ‌ها استفاده می‌کنند. البته لامپ‌های حبابی دیواری در گذشته نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. منتهی در آن زمان تنها به عنوان وسیله‌‌ای برای روشنایی از آن استفاده می‌شد و تاثیری در زیبایی نداشت. اکنون در طراحی و تولید بیشتر وسایل خانه به زیبایی توجه می‌‌شود. طرح‌های متنوع چراغ‌های دیواری به شما اجازه می‌دهند که بهترین مدل را مطابق با دکوراسیون خود خریداری کنید.

لامپ های حبابی برای باغ

نور پردازی باغ با استفاده از چراغ‌های چشمک زن ریسه‌ای و لامپ‌های حبابی می‌باشد که به باغ‌ها زیبایی خاصی را هدیه می‌دهند. نور پردازی تا حد زیادی زیبایی محوطه باغ و باغچه شما را بهبود می‌بخشد. شما برای زیباتر کردن باغ خود می‌توانید کارهایی را انجام دهید از جمله ترکیب کردن نوع و مکان چراغ‌ها، جلوه و چشم انداز زیبایی برای محوطه شما در شب فراهم می‌کند. شیوه‌هایی را انتخاب کنید که بتوانید از چراغ‌های دیواری، چراغ‌های کم نور برای مسیرهای عبور و وال واشرها در کنار دیوارها و چراغ‌های آویز استفاده کنید تا به بهترین جلوه برای باغ خود دست پیدا کنید.

لامپ حبابی باغ

لامپ های حبابی حیاطی

لامپ‌های حبابی حیاطی یا همان پارکی یکی از شاخص‌ترین زیرشاخه‌های لوازم نورانی و روشنایی کننده می‌باشد که امروزه با توجه به سبک و سیاق ساخت خانه‌ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. لامپ‌های حیاطی انواعی دارند. مانند : مدل آویز ، مدل سردر، مدل دیوار، مدل سر لول ، مدل ایستاده و خورشیدی.

لامپ‌های حبابی کم مصرف 

لامپ‌های حبابی کم مصرف دارای انرژی بسیار پایینی می‌باشند. نور این لامپ‌ها بسیار یکنواخت است و این لامپ‌ها جایگزین مناسبی برای برای لامپ‌های رشته‌ای و کم مصرف می‌باشند. این محصولات دارای نشان استاندارد و قابل نصب برروی سر پیچ‌های معمولی می‌باشند. این لامپ‌ها مناسب برای روشنایی عمومی، منازل مسکونی، محیط‌‌های اداری و تجاری، هتل‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، بیمارستان، موزه‌ و گالری‌ و جایگزین لامپ 150 وات التهابی می‌باشند.

لامپ های حبابی پارکی

عوامل بسیاری درارتقا کیفیت فضاهای شهری موثرند که طراحی روشنایی شهرو فضاهای شهری جهت تامین امنیت، آسایش و زیبایی ازاین عوامل است. ازمسائل اصلی برای برنامه ریزان و طراحان شهری این است که نورپردازی و روشنایی فضاهای شهری سازگار با محیط زیست ازچه مشخصه‌هایی باید برخوردار باشد.
پس یکی از موضوع‌های مهم در طراحی پارک که باید به آن دقت شود نورپردازی و روشنایی پارک‌ها است. از لامپ‌های حبابی می‌توان برای روشن کردن پارک و فضای سبز استفاده کرد.

لامپ حبابی پارک

لامپ حبابی تزئینی

از لامپ‌های تزئینی همان گونه که از نامشان مشخص است کاربردهای تزئینی دارند. این لامپ‌ها در اندازه و شکل‌های مختف با قدرت‌های متفاوت ساخته و وجود دارد. برخی از این لامپ‌ها عبارتند از:

  • لامپ های فانتزی
  • لامپ های ویترینی
  • لامپ های شمعی
  • لامپ های خاص
  • لامپ های حرارتی
  • لامپ های لینسترا
  • لامپ های خیلی کوچک

این لامپ‌ها کاربردهای متفاوتی دارند و در مکان‌های متنوعی از آن‌ها استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*