انواع لامپ نئونی

در این مطلب از مجله الکترویاس به موضوع انواع لامپ نئونی می‌پردازیم. ​لامپ نئونی یکی از پرکاربرد ترین لامپ های تخلیه الکتریکی می باشند که لامپ های تخلیه الکتریکی دارای یک محفظه شیشه ای هستند که هوای داخل آن تخلیه شده است و داخل این لامپ ها را از گاز های نجیب هم چون زنون و نئون پر می کنند. باید بگوییم که در دو انتهای این محفظه شیشه ای الکترود هایی وجود دارد برای اعمال اختلاف پتانسیل. لامپ های نئون برای اولین بار در 7 مارس 1910 میلادی اختراع شده اند. این لامپ ها با توجه مشخه های خاصی که دارند و با توجه به مصرف کمشان دارای کاربرد های بسیاری می باشند.

لامپ نئونی

با ورود انواع لامپ های کم مصرف ، میزان استفاده از لامپ های پر مصرف و رشته ای به شدت کاهش پیدا کرده است و نسل جدید لامپ ها بازار مصرف جهانی را به خود اختصاص داده در این میان لامپ های نئون را می توان از انواع قدیمی لامپ های کم مصرف دانست که به دلیل ویژگی های ساختاری خود از دهه های گذشته مورد استفاده قرار می گرفته و همچنان دارای کاربرد زیادی است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

کاربرد انواع لامپ نئون

» ایجاد نور شدید و کم مصرف بهینه در تابلو نئون

» نورپردازی زیبای این لامپ ها برای ساختن محصول و تبلیغات و خدمات مناسب است.

» مورد استفاده در LED  ها

چرا احتیاج داریم که از تابلو نئون استفاده کنیم ؟

 استفاده از این تابلو ها دارای دو جنبه است جنبه اول زمانی است که ما به افزایش درآمد نیاز داریم و باید تبلیغات انجام دهیم.

جنبه دوم که مورد بررسی قرار می گیرد استفاده کردن از زیبایی منحصر به فرد نئون می باشد.

لامپ نئون مغازه

از لامپ های نئون در تابلو های نئون استفاده می شود که این تابلو ها را به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاهی و تابلو های شرکتی استفاده می کنند. تابلو نئون نوعی تابلو الکتریکی می باشد که بیشتر در ویترین مغازه ها کاربرد دارد. شما در مغازه هایتان برای جذابیت بیشتر می توانید استفاده کنید و شاهد پیشرفت روز به روز خودتان باشید. اغلب اوقات احتمال دارد که مشتری شما از کنار مغازه یا محیط کار شما رد شده باشند پس شما باید به گونه ای جلب توجه کنید و این کار با استفاده از تابلو های نئون ممکن است.

لامپ نئونی

لامپ نئون تزئینی

این لامپ ها به صورت ریسه های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند. نوار در متراژ و ابعاد مختلف اما به اندازه کافی باریک می باشند که در تمام محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این معنیست که به شکل‌های مختلف می تواند در هر مکانی از قبیل کمدها، در زیر کابینت‌ها، در اطراف درب‌ها و در امتداد نرده‌ها قرار گیرد.

لامپ نئون ماشین

لامپ های نئون ماشین از با قدمت  ترین نوع لامپ ماشین در دنیا شناخته می شوند. لامپ های نئون، برق را با کمک یک رشته فلزی که از جنس کروم می باشد، در یک خلاء عبور می دهد و با عبور الکتریسیته موجب داغ شدن رشته فلزی می شود و در نهایت و باعث ایجاد نور می شوند.

دیدگاه‌ها 0

*
*