نورپردازی با چراغ ریلی | نکات مهم قبل از نورپردازی منزل با چراغ ریلی باید بدانید | الکترویاس

در این مطلب از الکترویاس به موضوع طریقه نورپردازی با چراغ ریلی می‌پردازیم. نکات مهم در نصب و مکان‌های نصب چراغ ریلی را بیان می‌کنیم. امیدوارم این مطلب از مجله الکترویاس برای شما مفید باشد.

چراغ ریلی به خاطر داشتن اتصالات مخصوص خود یکی از پر استفاده‌ترین انواع روشنایی است که این امکان را به کاربر می‌دهد تا محل تابش نور را به هر نحوی که مایل است تنظیم کند. چه بخواهید از نور برای تاکید بر یک اثر هنری استفاده کنید یا که بخواهید آشپزخانه خود را روشن کنید چراغ ریلی سقفی امکان تنظیم دلخواه و مناسب شرایط را برای شما فراهم می‌آورد.

نورپردازی مدرن و امروزی، نورپردازی را به صورت چند لایه و جزئی نگاه می‌کند که هر کدام از این لایه‌ها خصوصیات خاص خودشان را دارند. در میان لایه‌ها و بخش‌های مختلف نورپردازی مدرن و امروزی، از چراغ‌های ریلی می‌توانیم برای مدل‌های نورپردازی زیر استفاده کنیم.

  • نورپردازی تاکیدی Accent Lighting
  • نورپردازی دیواری Wall Washing
  • نورپردازی دیواری Wall Grazing

استفاده از چراغ ریلی در نورپردازی منزل

نور پردازی با چراغ ریلی نسل جدیدی از نورپردازی های جدیدی است که با نسل های پیشین خود تفاوت زیادی در اندازه، طراحی، رنگ، چراغ و نور دارد. اینکه مزیت اصلی چراغ ریلی چیست ، می توان اینگونه پاسخ داد که نوعی روشنایی امروزی است که انتخاب بسیار مناسبی برای خانه های بازسازی شده هستند و می توان به راحتی نورپردازی را انجام داد.

چه زمانی از چراغ ریلی برای نورپردازی منزل استفاده کنیم ؟

  • اگر در راهروی خانه‌تان تابلوهای متعدد نصب کرده‌اید، این راهرو مکان مناسبی برای نصب چراغ ریلی است.
  • می‌توانید چراغ‌های متخلفی را بر روی یک ریل نصب کنید و هر کدام از آن‌ها را بر نقطه‌ای از آشپزخانه متمرکز کنید.
  • برای نورپردازی فضای داخلی خانه نیز می‌توانید از چراغ ریلی استفاده کنید و تمرکز چراغ‌ها را بر نقاط دلخواه خود بگذارید.

مشاهده و خرید انواع چراغ ریلی

کلیک کنید

چراغ ریلی

چه زمانی نباید از چراغ ریلی برای نورپردازی منزل استفاده کنیم؟

هرگز نباید برای منازلی که سقف های کوتاه دارند از نورپردازی چراغ ریلی استفاده کرد، به دلیل اینکه اصلا برای این محیط ها مناسب نیستند.

در محیط هایی که ظاهرا سنتی و رسمی هستند، نمی توان از نورپردازی چراغ های ریلی استفاده کرد، چرا که ماهیت اصلی این چراغ های ریلی مدرن هستند و امکان دارد توازن محیط را بر هم زنند.

با یان حال شرکت الکترویاس تمامی تجهیزات نورپردازی چراغ ریلی را با بهترنی و بروز ترین محصولات  در اختیار مشتری قرار داده است.

انواع ریل و اتصالات چراغ ریلی سقفی

لوازم جانبی

در این مرحله باید سیم، کابل و … را خریداری کنید. در صورتی که سیم چراغ از قبل پیش بینی شده باشد نیازی به سیم کشی ندارید ولی در صورتی که در همین لحظه قصد دارید چراغ را اضافه کنید باید برای چراغ سیم دو لا سفید 1.5*2 تهیه کنید.

مکان نصب ریل و تعداد چراغ ها را مشخص کنید

این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بررسی کنید که هدف از نصب این چراغ ها چیست. بر اساس نیاز خود مکان مناسب را مشخص کنید. اگر این چراغ ها را برای نورپردازی دکور در نظر گرفتید، پس بررسی کنید که چه تعداد چراغ لازم دارید. نکته مثبت این چراغ ها این است که کاملا قابل چرخش در جهت های عمودی و افقی هستند. بنابراین در نورپردازی و برجسته کردن محصول یا کالای مغازه شما به صورت ویژه کمک کننده می باشند.

نورپردازی منزل با چراغ ریلی

پایه را نصب کنید

برای نصب پایه به جنس سقف توجه داشته باشید.  اگر چراغ ریلی را بر روی سقف های آجری و یا دیوار نصب می کنید بهتر است از پیچ و رولپلاک یارولبولت استفاده کنید. مناسب ترین گزینه برای نصب چراغ ریلی بر روی سقف های کناف ، پی وی سی ، رابیتس و ام دی اف هم پیچ پروانه ای می باشد.

در زمان نصب کردن ریل دقت داشته باشید که ریل ها تراز باشند و پیچ ها را کاملا محکم کنید. جهت ترمینال تغذیه، ریل را به گونه ای انتخاب کنید که به محل برق رسانی نزدیک تر باشد.

چراغ ها را در جای خود قرار دهی

چراغ ها به وسیله دو عدد گیره چرخشی بر روی ریل متصل می شوند. چراغ را در جای خود قرار هید و سپس گیره را در جهت راست یا چپ بچرخانید تا محکم شوند.

حالا به راحتی چراغ را بچرخانید تا مناسب ترین زاویه تابش نور را داشته باشید

طریقه نورپردازی با چراغ ریلی ال ای دی

از آن‌جمله این‌‌که تمام چراغ‌های داخل یک ردیف برق مورد نیاز خود را از ریل سیستم می‌گیرند. بنابراین به شکلی کاملا منظم در کنار هم قرار می‌گیرند. کارایی و منعطف بودن این سیستم در واقع به دلیل قابلیت جابه‌جایی به سمت تابش نور می‌باشد. به همین خاطر کاربران این امکان را خواهند داشت که در طیف گسترده‌تری برای نورپردازی ساختمان‌ها اقدام نمایند. از طرف دیگر ریل‌های این سیستم امکان نصب بر روی زمین و دیوار و سقف و سایر سطوح را دارند. این امکان با توجه به شکل کاربردی که کاربران در نظر دارند و در واقع در زاویه‌ای که می‌خواهند نور را بتابانند و سوژه‌ی مدنظر برای تاباندن نور و یا فضا و شرایط مکان متفاوت خواهد بود.امکان تغییر زاویۀ نور در نورپردازی چراغ‌های ریلی، به شما برای ایجاد تنوع در فضا کمک می‌کند و می‌تواند محیط زیباتری را در منزل یا محل کار، برای‌تان بسازد.

دیدگاه‌ها 0

*
*