عیب یابی آداپتور لپ تاپ | راهنمای تعمیر انواع آداپتور لپ تاپ

در این مقاله به معرفی آداپتور لپ تاپ ، کاربرد آداپتور و مزایای آداپتور اشاره خواهیم کرد. بدین منظور نیاز به شناسایی انواع آداپتور لپ تاپ داریم. همچنین به عیب یابی آداپتور لپ تاپ اشاره کرده تا در نهایت به رفع آن برسیم. همچنین به کارایی بیشتر لپ تاپ نسبت به کامپیوتر عادی داریم.

در این مطلب از الکترو یاس به موضوع عیب یابی آداپتور لپ تاپ می‌پردازیم. امیدواریم این مظلب از مجله‌ی الکترو یاس برای شما مفید باشد.

صفر تا صد عیب یابی آداپتور لپ تاپ

در این مقاله قصد بررسی انواع مشکلات آداپتور لپ تاپ و در واقع عیب یابی آداپتور لپ تاپ برویم. در ادامه نیز به بررسی کاربرد آداپتور و مزایای آداپتور نیز خواهیم رفت. با ما باشید.

در گذشته برای استفاده از اطلاعات و طبقه بندی آن‌ها از کامپیوتر استفاده می‌شد. اما استفاده از کامپیوتر مشکلاتی را نیز داشت. برای مثال کامپیوتر قابل حمل نبود و اگر فردی جلسه‌ای داشت و نیاز بود که کامپیوتر را با خود ببرد، عملا برای انجام این کار دستش بسته بود. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی استفاده از لپ تاپ جایگزین استفاده از کامپیوتر شد. امروزه لپ تاپ به خصوص با دارا بودن آداپتور و شارژر یک وسیله بسیار کاربردی تبدیل شده است. اما اگر آداپتور لپ تاپ دچار اشکال شود، تا درصد زیادی قابلیت حمل و نقل لپ تاپ را از بین می‌برد. به همین دلیل برای عیب یابی آداپتور لپ تاپ و رفع این مورد سراغ راه‌های زیر می‌رویم:

مشاهده و خرید انواع آداپتور

کلیک کنید 🙂

انواع آداپتور
 • بررسی اتصالات لپ تاپ: اولین مرحله در عیب یابی آداپتور لپ تاپ بررسی اتصالات لپ تاپ است. کابل شارژر یا آداپتور لپ تاپ را در جایی قرار ندهید که زیر دست و پا باشد و یا در معرض رفت و آمد زیاد باشد. زیرا در این صورت آداپتور لپ تاپ ممکن است دچار شکستگی شود و یا سیم شارژر لپ تاپ دچار پیچ خوردگی و یا پارگی شود که در نتیجه این امر می‌تواند یکی از علت‌های آسیب آداپتور لپ تاپ باشد.
 • آداپتور لپ تاپ را تست کنید: این کار با استفاده از یک مولتی متر یا ولت متر انجام دهید. اگر ولتاژ یک لپ تاپ که 19 ولتی باشد را بخواهیم تست کنیم باید بدانید مولتی متر یا ولت متر در صورتی که آداپتور سالم باشد باید عدد 5/19 را نشان دهد. این عدد در محدوده نرمال و مجاز است. اما نشان دادن اعداد دیگری مانند 0 و 25 نشان دهنده خراب بودن آداپتور لپ تاپ است.
 • تست آداپتور لپ تاپ با باتری و لپ تاپ سالم: این کار که معمولا کار تخصصی می‌باشد، بهتر است توسط یک متخصص که قادر به ایجاد یک مدار تست باشد، انجام شود.

در نهایت پس از عیب یابی آداپتور لپ تاپ و شناسایی آن برای رفع آن اقدام کنید. برای تعمیر آداپتور لپ تاپ حتما به متخصص این کار مراجعه کنید و از سپردن آن به افراد غیر متخصص در این زمینه خودداری کنید.

کاربرد آداپتور چیست ؟

آداپتور به عنوان یک ورودی، ولتاژ برق ورودی را گرفته که البته دارای ولتاژ بالایی است و آن را به ولتاژ پایین مخصوص لپ تاپ تبدیل می‌کند. در واقع آداپتور لپ تاپ به عنوان یک جزء موثر و مهم از اجزای لپ تاپ می‌باشد. انواع آداپتور لپ تاپ عبارت است از:

 • آداپتور AC: در واقع همان آداپتور معمولی است که در منزل و محل کار استفاده می‌شود. این نوع آداپتور به برق خانگی متصل شده و با کاهش ولتاژ برق سبب قابل استفاده شدن آن می‌شوند.
 • آداپتور DC: این مدل باعث افزایش جریان برق سبب قابل استفاده شدن آن می‌شوند. مانند شارژرهای ماشین.
 • آداپتور Universal: این مدل آداپتور از گرانترین نوع آداپتور می‌باشند. این مدل می‌تواند انواع جریان‌ها را به همدیگر تبدیل می‌کند.
خرید آداپتور لپ تاپ

مزایای آداپتور چیست ؟

مزیت اصلی آداپتور شارژ کردن لپ تاپ می‌باشد. در واقع بدون این بخش از لپ تاپ قابلیت حمل و نقل لپ تاپ از بین می‌رود و در واقع باید از لپ تاپ مانند یک کامپیوتر عادی استفاده کرد. علاوه بر این به موارد زیر به عنوان مزایای آداپتور می‌توان اشاره کرد:

 • تبدیل کننده جریان مطمئن: منظور از مطمئن بودن آداپتور به این معناست که هیچ خطر و تهدیدی برای جان انسان هنگام تبدیل جریان یا ولتاژ بالا به جریان پایین ایجاد نمی‌شود.
 • ابعاد و وزن مناسب: در نتیجه حمل و نقل آداپتورها راحت می‌شود.
 • جایگزین کردن آداپتور لپ تاپ در صورت خوب کار نکردن با قطعه مشابه بسیار راحت است.

در این مطلب از الکترویاس به عیب یابی آداپتور لپ تاپ پرداختیم. ما سعی کردیم در این مطلب تمام سوالات شما را پاسخ دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه می‌توانید زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان الکترویاس در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاه‌ها 2

*
*

  صبا یادگاری پاسخ

  سلام. من آداپتور لپ تاپم خراب شده. چیکار باید بکنم؟

   مدیر سایت پاسخ

   سلام. لطفا تماس بگیرید.09128899929