معرفی پنل روشنایی LED | صفرتا صد نصب پنل روشنایی | انواع پنل روشنایی + ویژگی ها

معرفی پنل روشنایی LED : نوع جدیدی از لامپ‌های پیشرفته‌ی امروزی است که به دلیل استفاده از طراحی به روز و جدید در طراحی آن‌ها مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند.

سیستم زیبای روشنایی در این گونه لامپ‌ها از آن‌ها به عنوان گزینه‌ای بسیار قدرتمند، در برابر لامپ‌های کم مصرف فلئورسنتی پدید آورده است.

در این مطلب از الکترو یاس به معرفی پنل روشنایی LED، روش نصب پنل روشنایی LED، ویژگی‌های پنل روشنایی LED و انواع آن‌ها می‌پردازیم. امیدواریم این مظلب از مجله‌ی الکترو یاس برای شما مفید باشد.

ویژگی های پنل های روشنایی LED

 • کیفیت

از ویژگی‌های مهم پنل‌های روشنایی این است که به عنوان منبع نوری با کیفیتی می‌توانند در محل‌هایی همچون مناطق مختلف منازل، مدارس، ادارات و سازمان‌ها و غیره مورد استفاده قرار گیرند.

 • انعطاف پذیری

خصوصیت دیگر پنل‌های ال ای دی نوع طراحی انعطاف پذیر آن‌ها می‌باشد که می‌توانند در طراحی‌های متنوعی نیز در محل‌های ذکر شده در بالا به اجرا در آیند.

 • عمر و دوام بالا

پنل‌های روشنایی به دلیل عمر طولانی و دوام بالایی که دارند همانند سایر لامپ‌های روشنایی ازخانواده‌ی بزرگ ال ای دی، همواره مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند.

 • طرح و رنگ های متنوع

ویژگی مهم دیگر پنل روشنایی LED در این است که شما می‌توانید از این پنل‌ها در طرح‌ها و اشکال گوناگون و رنگ‌های متنوعی نیز استفاده کنید.

مشاهده و خرید انواع پنل روشنایی LED

راهنمای انتخاب پنل های روشنایی LED

اولین نکته در انتخاب پنل‌های ال ای دی این است که با توجه به استانداردها پنلی متناسب با فضای مورد نظر خودتان انتخاب نمایید.

دومین مورد شکل محل نصب پنل مد نظرتان است که باید توجه داشته باشید پنل شما دقیقا متناسب با فضای نصب پنل‌تان باشد و از لامپ‌ها با اشکال متفرقه که باعث به هم خوردن نظم محل نصب پنل می‌شوند خودداری نمایید.

به طیف نور مورد نظری که از انتخاب پنل نیاز دارید توجه کنید، پنل شما به عنوان مثال ممکن است برای فضاهای اداری یا کتابخانه‌ای باشد که بهتر است ترکیبی از لامپ‌های سفید رنگ و آفتابی انتخاب گردد تا باعث خستگی چشم افراد حاضر در محیط نشود.

پنل روشنایی شما ممکن است در اثر نوسانات برق کشور و خرابی‌هایی که در تجهیزات برقی متداول است، پس از مدت کوتاهی که از پنل روشنایی استفاده کردید دچار خاموشی و یا خرابی گردد، در چنین شرایطی گارانتی دار بودن پنل شما موجب صرفه جویی و حفظ سرمایه تان خواهد شد.

انواع پنل روشنایی LED

پنل های روشنایی در انواع بسیار گسترده‌ای از مهتابی و آفتابی گرفته تا وات‌های مختلف در بازار وجود دارند پنل دور شیشه، پنل روکار، پنل توکار، پنل اس ام دی سه حالته، پنل های چشمی، پنل COB، پنل دور شیشه گرد و انواع بسیار زیاد دیگر امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

روش نصب پنل روشنایی ال ای دی

مرحله اول : انتخاب محل نصب و نشانه گذاری محل دقیق نصب پنل‌تان مراحل ابتدایی نصب آن هستند.

مرحله دوم : ایجاد شکافی متناسب به اندازه‌ی نصب پنل و محل منبع برقی آن مرحله‌ی بعدی نصب هستند.

مرحله سوم : پیدا نمودن مدار پنل و خاموش نمودن آن سومین گام شما برای نصب پنل می‌باشد.

مرحله چهارم : سیم کشی از جعبه تقسیم تا منبع جریان الکتریکی پنل و متصل کردن پنل مورد نظرتان به منبع الکتریکی مرحله بعدی شما در نصب هستند.

مرحله پنجم : بستن کابل اتصال به زمین و آزمایش پنل هم آخرین مرحله‌ی کاری شما می باشند.

کاربرد پنل روشنایی LED

اگر کمی دقت کرده باشید از پنل‌های روشنایی به دلیل روشنایی مناسب و نور ایده آلی که برای بیماران می‌توانند ایجاد کنند، در بیمارستان‌ها و فضاهای درمانی بسیار زیاد استفاده می‌شود.

کاربرد دیگر پنل های روشنایی در فضاهای بانکی کشور است.

بسیاری از مدیران مراکز خرید و فروشگاه‌های کشور، جهت صرفه جویی هر چه بیشتر در منابع برق و کاهش دادن هزینه‌های فروشگاه از پنل‌های روشنایی مختلف استفاده می‌کنند.

مراکز رستورانی و راهروی هتل‌ها نیز محل دیگر نصب انواع پنل های روشنایی هستند.

تالارهای پذیرایی نیز چون که هزینه‌های نگهداری زیادی دارند و میزان برق مصرفی در آن‌ها بسیار زیاد است، اکثرا امروزه به پنل‌های روشنایی ال ای دی مجهز شده‌اند.

از پنل روشنایی LED همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم برای کاهش خطای دید انسانی و جلوگیری از خستگی زیاد چشم در فضاهای اداری برای کارمندان و کتابخانه‌ها هم استفاده زیادی می‌شود.

راهروی متروها، فضای پارکینگ‌های مختلف دولتی و خصوصی و ترمینال‌های مسافر بری زمینی و هوایی نیز مکان دیگر مورد کاربرد پنل های روشنایی هستند.

در این مطلب از مجله‌ی الکترو یاس به معرفی پنل روشنایی LED ، روش نصب پنل روشنایی LED ، ویژگی‌ها و انواع آن پرداختیم. برای خرید انواع پنل روشنایی به سایت الکترو یاس مراجعه کنید. در صورتیکه قصد خرید پنل روشنایی LED را دارید به فروشگاه اینترنتی الکترو یاس مراحعه کنید.

دیدگاه‌ها 2

*
*

  آرمان نجفی پاسخ

  سلام. پنل های روشنایی برای منزل هم قابل استفاده هستند؟

   مدیر سایت پاسخ

   سلام. بله اگر متراژ منزل شما بزرگ هست پیشنهاد میشه.