لامپ ال ای دی آتشین

لامپ ال ای دی آتشین که از لامپ های مدرن محسوب می شوند با زیبایی خاص و خیره کننده شبیه به مشعل های قدیمی تولید شده اند.

اجزای تشکیل دهنده لامپ ال ای دی آتشین

اجزای تشکیل دهنده یک لامپ ال ای دی آتشین شامل حدود ۱۰۰ دیود نوری می شود که روی صفحه ای از جنس پلاستیک چسبانده می شود و در نهایت روی استوانه ای آلومینیومی نصب می شود. گرمای تولید شده ناشی از روشنایی لامپ، توسط استوانه ی آلومینیومی به بیرون هدایت می شود که این امر موجب طول عمر بیشتر در این لامپ می گردد. حباب این لامپ به گونه ای طراحی شده که در قسمت بالای آن حفره ای ایجاد کرده اند که با افزایش گردش هوا در آن موجب خنک شدن لامپ خواهد شد.

 

جریان برقی که به لامپ ال ای دی آتشین وصل شده و به آن وارد می شود بعد از عبور از ابتدای سرپیچ وارد درایور لامپ می شود. درایور جریان DC برق شهر را به جریان برق مورد نیاز دیودها تبدیل می کند. همچنین لامپ های ال ای دی آتشین دارای یک میکروکنترلر ساده می باشند که نور این لامپ را به حالت شعله ور یا گونه هایی دیگر به نمایش می گذارد.

مشاهده و خرید انواع لامپ آتشین

کلیک کنید

لامپ آتشین

حالت نمایش نور در لامپ آتشین

لامپ ال ای دی آتشین ظرفیت بالایی در اجرا در دکوراسیون های خاص و زیبا دارد. این نوع لامپ با زیبایی خیره کننده و مصرف بهینه انرژی برای تزیین محوطه خارجی منزل شما بسیار کاربردی می باشد، از معایب این لامپ این است که بیشتر کاربرد تزئینی دارد و برای روشنایی چندان کاربردی به نظر نمی رسد.

 

 

لامپ ال ای دی آتشین دارای چهار حالت نمایش نور همانند حالت شعله وری، حالت تنفس، حالت نور عمومی و حالت ناشی از جاذبه است. لامپ ال ای دی آتشین وقتی برای اولین بار روشن می شود در حالت شعله وری قرار می گیرد، یعنی به طور پیش فرض وارد حالت شعله وری می شود. وقتی لامپ را به صورت وارونه قرار بگیرد، به طور خودکار وارد حالت گرانشی می شود و وقتی لامپ را روشن یا خاموش کنید، حالت تغییر آن می یابد.

 

آیا به دنبال واقع بینانه ترین لامپ های با نمایش شعله وری در بازار هستید؟ دیود هایLED  با توان وات بالاتر، شعله ی روشن تر و واقع بینانه تری را به نمایش می گذارند. هر چه شعله ی آتش واقع بینانه تر باشد لامپ زیباتر به نظر می رسد. با نصب این نوع لامپ ها در حباب شیشه ای یخ زده یا فانوس و غیره می توانید نمایش زیبا تری از شعله ور شدن را طراحی کنید.

لامپ آتشین - قابلیت‌های آن

قابلیت‌های لامپ ال ای دی آتشین

از قابلیت های لامپ ال ای دی آتشین گرمازدایی، یعنی طراحی درست برای از بین بردن گرما و اتلاف انرژی است که موجب ایمنی و عمر طولانی تر نیز لامپ می شود.

از دیگر قابلیت های لامپ ال ای دی آتشین سازگاری آن با محیط زیست است زیرا پشه ها از چراغ زرد متنفر هستند، این لامپ های زرد رنگ در پاسیون شما هستند می توانند در دکوراسیون اتاق خواب، اتاق نشیمن، بار، هتل، کلوپ های شبانه، باغ در فضای باز، رستوران، کافی شاپ، ویلا ها، دکوراسیون عروسی، مهمانی، مساجد، قلعه و موارد دیگر استفاده شوند.

لامپ ال ای دی آتشین دکمه ی تغییر حالت روی لامپ ندارد، اما سوئیچ قدرت کنترل لامپ دارد.

اگر لامپ شعله را برای حدود 45 ثانیه خاموش کنید، هنگام روشن کردن به حالت شعله برمی گردد.

هنگامی که لامپ معکوس می شود حالت وارونه ایجاد می شود.

نمایش شعله ی سنتی در لامپ های ال ای دی آتشین موجب ایجاد فضایی بسیار زیبا و عاشقانه خواهد شد.

طراحی لامپ ال ای دی آتشین به صورتی است که گرمای آلیاژ آلومینیوم، موجب اتلاف حرارت بیش از حد نمی شود و از این نظر بسیار عالی و ایمن بوده که در نتیجه موجب عمر طولانی تر محصول می گردد.

از نکات ایمنی لامپ های ال ای دی آتشین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لامپ ال ای دی آتشین را نمی توان به عنوان چراغ اضطراری استفاده کرد.

لطفا توجه داشته باشید که لامپ شعله شعله ور ضد آب نیست.

برای نصب و تعویض لامپ های رقصان شعله ایمن باشید، ابتدا برق را قطع کنید.

لامپ ال ای دی آتشین باید در ولتاژ نامی استفاده شود.

کارشناسان الکترویاس مقالات دیگر در زمینه‌های زیر برای شما آماده کرده‌اند.

حتما مطالعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان الکترویاس تماس بگیرید و یا در بخش نظرات در پایان صفحه کامنت بگذارید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیدگاه‌ها 1

*
*

    مدیر سایت پاسخ

    ممنون از مطالب مفیدتون.