"> لامپ نئون چیست و به چه درد می‌خورد ؟ | از مطرحترین لامپ‌های سال 2020

لامپ نئون چیست

در مقوله لامپ نئون چیست باید خاطر نشان نمود که لامپ های نئون از لحاظ تخلیه الکتریکی، در ردیف لامپ های پرکاربرد و پر مصرف محسوب می شوند. مصرف بسیار بهینه انرژی در کنار ویژگی های منحصر به فرد و خاص و کاربردهای متنوع، استفاده از لامپ نئون را مورد توجه افراد قرار داده است. بر این اساس، لامپ هایی که درون آن از گازهای آرگون و نئون استفاده شده و از جنس بدنه شیشه ای برخوردار هستند، با عنوان لامپ های نئون شناخته می شوند. لازم به ذکر است که گازهای متفاوت استفاده شده در این نوع از لامپ ها در تغییر رنگ لامپ تاثیر مستقیم از خود برجای می گذارد. در زمینه لامپ نئون چیست ، باید اشاره نمود که این نوع از لامپ ها از سطح شیشه بدون ترک و صاف برخوردار بوده و ضخامت شیشه های لامپ متفاوت می باشد. بر این اساس، شیشه های دارای ضخامت کم برای حروف ریز و شیشه های برخوردار از ضخامت بالا برای نورپردازی مورد استفاده قرار می گیرند.

در مقوله لامپ نئون چیست لازم به ذکر است که هوای داخل محفظه شیشه های این نوع لامپ را تخلیه کرده و سپس درون آن را از گازهای نجیب پر می نمایند. همچنین در ساختار و به ویژه در انتهای محفظه لامپ، به منظور اعمال اختلاف پتانسیل، الکترودهایی تعبیه می شود. علاوه بر این، لامپ های نئون از جمله لامپ های قدیمی کم مصرف محسوب می گردند که به دلیل ویژگی های متمایز و خاص خود همچنان در طیف وسیعی مورد استفاده واقع می شوند.

لامپ نئون چیست - معرفی

مهمترین ویژگی های لامپ نئون چیست

در مقوله لامپ نئون چیست شایان ذکر است که عملکرد این نوع از لامپ ها در مقایسه با سایر لامپ های رشته ای بر اساس تخلیه گاز صورت می گیرد. به عبارت دیگر، محفظه داخلی این نوع لامپ با گاز نئون پر شده است. بر این اساس، فرآیند تولید نور بر اثر جریان الکتریکی و پس از یونیزه شدن انجام می پذیرد. علاوه بر این، ترکیبات اضافه شده به گاز درون محفظه، سبب نمایان ساختن نور لامپ در طیف رنگی مختلف می شود. در زمینه لامپ نئون چیست باید ابراز نمود که امکان استفاده از این نوع لامپ در فرم و اشکال گوناگون، از ویژگی های حائز اهمیت این محصول محسوب می شود.

در پرتو این ویژگی قابلیت استفاده از لامپ های نئون در فروشگاه ها، مغازه ها و تابلوهای تبلیغاتی به خوبی امکان پذیر می گردد. در مقوله لامپ نئون چیست و در ساختمان این لامپ ها قسمت های گوناگونی مانند گاز نئون، غلاف شیشه ای، استارتر و ترانس وجود دارد. وجود ترانس در لامپ سبب تنظیم جریان الکتریکی موجود در گاز می شود.

لامپ نئون چیست - ویژگی ها

مزیت استفاده از لامپ نئون چیست

در مقوله لامپ نئون چیست باید خاطر نشان نمود که برخورداری و انتشار نور یکدست، یکی از مزیت های مهم لامپ های نئون به حساب می آید. بر این اساس، این نوع لامپ به علت برخورداری از نور چشم نواز و ملایم برای استفاده در تبلیغات منحصر به فرد و متمایز، گزینه مؤثر و تاثیرگذاری تلقی می گردد. از دیگر مزیت های قابل توجه لامپ نئون میتوان به نورپردازی شیک و زیبایی آن اشاره نمود. جنبه نورپردازی این لامپ برای متمایز ساختن محصول و خدمات و تبلیغات کمک شایانی می نماید.

مصرف بهینه و کم، از دیگر نقاط قوت لامپ های نئون به شمار می آید. از آنجایی که صرفه جویی در مصرف انرژی به یکی از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت برای بسیاری از مصرف کنندگان تبدیل شده است، استفاده از لوازم و تجهیزات مناسب در این زمینه از درجه اهمیت بسیاری بالایی برخوردار می باشد. در زمینه لامپ نئون چیست ، باید به این نکته اشاره نمود که مصرف کم و مناسب این نوع از لامپ ها، همواره یکی از پارامترهای تاثیرگذار و مؤثر در استفاده از این محصول به شمار می رود. 

برای خرید انواع لامپ نئونی با ارزانترین قیمت کلیک کنید.

همچنین می‌توانید با کارشناسان الکترویاس تماس بگیرید و هرگونه پرسشی در رابطه با لامپ نئونی دارید بپرسید.

به طور کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاه‌ها 1

*
*

× کارشناسان الکترو یاس چگونه می‌توانند به شما کمک کنند؟