راهنمای خرید شارژر | روش تشخیص شارژر اصل از تقلبی

انواع شارژر در بازار

امروزه به دلیل رشد فناوری های الکترونیک انواعی از شارژر را می توان در بازار مشاهده کرد. با برند های مختلف طرح های متفاوت. شارژر جز وسایل بسیار ضروری برای هر فرد می باشد. در جهان امروز عمده فعالیت های فرد با گوشی همراه می باشد پس وجود شارژر در هر زمان نیاز است. می توان گفت گوشی بدون شارژر بدون کاربرد ترین وسیله به حساب می آید. ما در این مقاله به معرفی چند نمونه از شارژر های موجود در بازار می پردازیم که موجب راهنمای خرید شارژر شما عزیزان می باشد.

شارژر بی سیم وایرلس

در دو سه سال اخیر یک نوع از شارژر ها وارد بازار شده که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. و طرفداران بسیاری دارد.

این شارژر بدون سیم وایرلس می باشد و با قرار دادن گوش همراه بر روی آن اقدام به شارژ کردن این گوشی می کند.

این شارژر مورد تایید استاندارد Qi می باشد.

این شارژر برای گوشی های سامسونگ و برند های که قابلیت استفاده از این شارژر را دارن طراحی شده است.

البته گوشی های همراهی که این قابلیت را ندارند می توانند با قرار دادن پد مخصوص برای شارژر بی سیم بر روی این گوشی ها امکان شارژ شدن گوشی را فراهم کرد.

این شارژر ها علاوه بر گوشی همراه قابل استفاده برای تبلت های هوشمند دارای کیت مخصوص، می باشند.

از مزایای استفاده از شارژر وایرلس می توان به راحتی استفاده از آن اشاره کرد به صورتی که نیاز به اتصال گوشی به شارژر نیست.

از مزایای دیگر این شارژر دوام بالای این شارژر می باشد. هم باعث سلامت و طول عمر باتری گوشی و خود گوشی می شود و هم دوام شارژر زیاد تر می باشد. امیدوارم این راهنمای خرید شارژر مناسبی باشد برای افرادی که قصد خرید این نوع شارژر ها را دارند.

شارژر وایرلس

شارژر های فندکی ماشین

امروزه به دلیل سروکار زیاد ما با گوشی همراه نیاز هست در هر مکانی گوشی ما دارای شارژ باشد.

به همین دلیل در خودرو ها این نوع شارژر را طراحی کرده اند که در زمانی که در خودرو هستیم دغدغه خاموش شدن شارژ گوشی همراه را نداشته باشیم. این شارژر از طریق کابل USB به گوشی همراه وصل شده و انرژی الکتریکی خود را از برق خود رو می گیرد. و این کابل به و فندک خودرو وصل می شود. می توان با راهنمای خرید شارژر بهترین نوع شارژر را خریداری کرد.

راهنمای خرید شارژر گوشی تقلبی از اصلی

بیشتر ما تمایل به خریدن وسایل ارزان داریم.

اما باید گفت هر چیز ارزانی دارای کیفیت نیست.

یکی از وسایل جانبی گوشی همراه که در بازار های معامله می شود شارژر گوشی همراه می باشد که تقلبی بودن آن می تواند برای ما خطر آفرین باشد و باعث خرابی و آسیب به خود ما می شود. در چند سال اخیر استفاده از شارژر تقلبی باعث مرگ چند نفر و آسیب جدی به تعدادی شده است.

پس سعی کنیم از شارژر های اصلی استفاده کنیم.

امیدوارم این راهنمای خرید شارژر اصلی مناسب باشد و بتوانید یک شارژر اصلی خریداری کنید.

از راه های تشخیص شارژر اصلی از تقلبی موارد زیر می‌باشد:

  • گوشی را شارژ نمی کند.
  • در مدت خیلی طولانی گوشی را شارژر می کند.
  • در هنگام شارژ گوشی را داغ می کند.
  • وزن شارژر خیلی مهم است وزن شارژر اصلی سنگین تر از شارژر تقلبی می باشد. می توان با ترازو وزن گرفت که 40 گرم وزن دارد. اگر شارژری را ارزان خریداری کردین بدانید که تقلبی است.

برای خریدن شارژر اصلی از فروشگاه های که اصلی بودن کالا را تضمین می کنند خرید کنید. با کمک راهنمای خرید شارژر می توان بهتر شارژر را خریداری کرد.   

دلایلی که نباید از شارژر تقلبی استفاده کرد

دلایلی که راهنمای خرید شارژر توصیه می کنند از شارژر تقلبی استفاده نکنید عبارتند از:

  • آسیب به باتری گوشی در موارد شدیدتر ایجاد آتش سوزی
  • از بین رفتن کابل شارژر در زمان کوتاه
  • داغ شدن کابل شارژر
  • داغ شدن خود گوشی همراه
  • دیر شارژ شدن گوشی

با توجه به این موارد که راهنمای خرید شارژر گفته شد باید نتیجه گرفت که در هنگام خرید شارژر به اصلی بودن آن توجه بسیاری کرد.

حال با توجه راهنمای خرید شارژر ، در انواع آداپتور به راحتی آن را تهیه نمایید.

توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید حتما با کارشناسان الکترویاس مشورت کنید و اطلاعات دقیق تر و کامل تری به دست آورید.

همچنین می‌توانید با استفاده از راهنمایی‌های مشاوران خود محصولی را خریداری کنید که کاملا اصل باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

با آگاهی خرید کنید تا پشیمان نشوید.

همچنین می‌توانید نظرات و سوالات خود را درباره مقاله راهنمای خرید شارژر از طریق نظرات در پایان همین صفحه با ما مطرح کنید. در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*