مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف | انتخاب بهترین لامپ

نیاز به روشنایی و لامپ از نیاز های اولیه هر منزلی به حساب می‌آید. اینکه شما بدانید چه لامپی بهتر است و در چه جایی کاربرد دارد از اطلاعات اولیه مورد نیاز برای خرید لامپ است. اولین نکته‌ای که باید برای خرید لامپ در نظر بگیرید میزان نور و روشنایی آن است که موضوع مهمی است. مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف به شما کمک می‌کند که انتخاب درستی هنگام خرید لامپ داشته باشید و لامپی را انتخاب کنید که دارای نوری کاملا مناسب با کاربرد مورد نظر شما باشد.

  • لامپ ال ای دی یا لامپ کم مصرف؟؟

مسئله این است!!

مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف

نکته مهمی که درباره هر دو لامپ ال ای دی و کم مصرف وجود دارد این است که از نظر میزان نور و طول عمر خیلی بهتر از لامپ‌های قدیمی رشته ای هستند. اگر به دنبال لامپی با کیفیت نور بالا برای سالن و یا اتاق کار خود می‌گردید هرگز سراغ لامپ‌های رشته ای نروید.

اما در مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف تفاوت وجود دارد که اکثر مصرف کنندگان لامپ ال ای دی را به لامپ کم مصرف ترجیح می‌دهند.

لامپ ال ای دی

نور لامپ کم مصرف

  • کیفیت نور لامپ کم مصرف از جمله ایراداتی است که بسیاری از مصرف کنندگان نسبت به لامپ کم مصرف مطرح می‌کنند.

لامپ‌های کم مصرف به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگامی که آن ها را روشن می‌کنید مدتی طول می‌کشد تا به حداکثر نور خود برسند و بهترین نور ممکن را ایجاد کنند به عبارتی مدتی طول می‌کشد تا لامپ به اصطلاح گرم شود. طبیعی است که این مدت زمان برای بسیاری از مصرف کنندگان ناخوشایند باشد.

  • از ایرادات دیگر درباره‌ی نور لامپ‌های کم مصرف می‌توان به چشمک زدن آن‌ها اشاره کرد که این مورد نیز از موارد آزاردهنده محسوب می‌شود.

لامپ کم مصرف

نور لامپ ال ای دی

  • از جمله مزیت‌های لامپ‌های ال ای دی می‌توان به نور آن‌ها اشاره کرد. اگر به مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف بپردازیم متوجه می‌شویم که لامپ‌های ال ای دی دقیقا برعکس لامپ‌های کم مصرف از لحظه روشن شدن بیشترین میزان نور خود را تولید می‌کنند. در نتیجه لامپ‌های ال ای دی برای کسانی که از دیر روشن شدن لامپ‌های کم مصرف رنج می‌برند بسیار مناسب هستند.

توصیه ما به آن‌ها این است که در مکان‌هایی که زیاد لامپ آن را خاموش و روشن می‌کنند لامپ ال ای دی نصب کنند تا مجبور نباشند هر بار منتظر به اوج رسیدن نور لامپ کم مصرف نصب شده در مکان مورد نظر خود باشند.

  • از ویژگی‌های جالب درباره نور لامپ‌های ال ای دی که می‌توان نام برد این است که لامپ‌های ال ای دی دارای دیمر‌هایی هستند که می‌توان به وسیله آن‌ها نور لامپ‌های ال ای دی را کم و زیاد کرد. این ویژگی قابل توجه لامپ‌های ال ای دی این قابلیت را به مصرف کننده می‌دهد که با توجه شرایط روحی و موقعیتی که در آن قرار گرفته‌است نور مکان مورد نظر خود را کم و زیاد کند و یا رنگ آن را تغییر دهد.

برای مثال این امکان را برای مصرف کننده فراهم می‌کند که برای مواقع نوشتن، از یک نور طبیعی و هنگام دیدن فیلم از یک نور گرم و خفیف استفاده کند.

انواع لامپ ال ای دی

نظرات و سوالات خود را درباره مقاله مقایسه نور لامپ ال ای دی با کم مصرف از طریق نظرات با ما مطرح کنید کارشناسان الکترویاس در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*