پروژکتور 500 وات

اگر به دنبال خرید پروژکتور 500 وات با کیفیت و دارای ضمانت نامه ی اصالت می گردید. فروشگاه الکترویاس عرضه کننده ی تخصصی پروژکتور های 500 وات است. شما میتوانید پرژکتور پانصد وات خود را از لیست زیر انتخاب کرده. سپس راهنمای خرید پروژکتور 500 وات را بخوانید. و اگر باز هم مشکلی بود کارشناسان فروشگاه الکترویاس منتظر شنیدن سوالات شما هستند.

راهنمای خرید پروژکتور 500 وات

اگر تا به حال به استادیوم رفته باشید. پس مدل های مختلفی از پروژکتور های 500 وات به بالا را دیده اید. در تاریکی شب روشنایی نوری مناسب و با کیفیت بسیار مهم است. قبل از هر توضیحی به سیر تکامل پروژکتور های ال ای دی خواهیم پرداخت. لامپ های ال ای دی در سال 1950 میلادی ساخته شد. که از طول عمر بالاتر و مصرف بسیار کمتر نسبت به لامپ های سنتی و بخار جیوه برخوردار هستند. تنها نکته ی منفی در مقایسه ی لامپ های ال ای دی در مقایسه با لامپ های سنتی، میزان نوردهی آن ها می باشد.

پس برای حل مشکل میزان نوردهی پایین لامپ های ال ای دی، تصمیم به استفاده ی گروهی از آن ها در بین سال های 1970 تا  1990 میلادی در کنار هم گرفته شد. این کار باعث شد که در مصرف انرژی به حد زیادی صرفه جویی شود. همچنین پروژکتور های ال ای دی در کنار مصرف برق مناسب، میزان نوردهی خوبی را برای مصارف گوناگون تامین می کنند.

همانند لامپ های معمولی و قدیمی پروژکتور ها هم دارای توان های مصرفی مختلف هستند. در این مطلب به توضیح مختصری درباره ی پروژکتور 500 وات و ویژگی های یک پروژکتور مناسب با این میزان توان مصرفی خواهیم پرداخت. در ادامه با الکترویاس همراه باشید.

پروژکتور ال ای دی 500 وات در چه اماکنی استفاده می شود؟

 • تامین روشنایی فضاهای باز مثل: سوله ها، کارگاه ها و …
 • نورپردازی استادیوم های ورزشی و نمای ساختمان ها.
 • و …

انواع پروژکتور های 500 وات

 • لامپ COB

به لاتین Chips On Board که در واقع چیپ های ال ای دی بر روی صفحه ی مدار چاپی متصل می شوند. اتصالات درونی این مدل هم با استفاده از سیم های الکتریکی می باشد. در واقعا تمامی ال ای دی ها را بر روی یک برد نصب می کنند. این مدل از پروژکتور های ال ای دی دارای زاویه ی نوری کمتر و نوری تیز تر می باشند.

 • لامپ SMD

یا به لاتین  Surface Mounted Device دارای کیفیت مناسب نور نزدیک به نور خورشید ولی بدون اشعه های مضر فرابنفش و فرو سرخ می باشد. نور ساطع شده از این نوع پروژکتور ها به صورت پخش و با زاویه ی زیاد است. و بیشتر برای روشن سازی مساحت بیشتر و در مسافت و طول برد نوری کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. که با استفاده از یک لنز روی پروژکتور می توانید برد نور ساطع شده از پروژکتور را افزایش دهید.

 • POWER-LED

این مدل دارای بیشترین برد نوری می باشد و بیشتر برای روشن کردن مسافت های دور استفاده می شوند.

ویژگی های یک پروژکتور 500 وات مناسب

 • طول عمر پروژکتور 500 وات باید بین 20000 تا 50000 ساعت باشد.
 • بدنه ی آلمینیومی دایکست که از حبس گرما درون برد و اتصالات داخلی پروژکتور 500 وات جلوگیری می کند.
 • هیت سینک پروژکتور 500 وات آلمینیومی باشد نه از جنس چدن!
 • بهره وری نوری پروژکتور 500 وات باید بین 100 تا 150 لومن بر وات باشد.
 • قدرت نوردهی پرژکتور 500 وات بایستی بین 40000 تا 60000 لومن باشد.
 • رنگ نور آفتابی یا مهتابی. رنگ های قرمز، آبی، زرد و … برای مصارف تزئینی بیشتر استفاده می شوند.
 • پروژکتور 500 وات دارای ضمانت نامه آزمون IP و یا حفاظت بدنه. درباره ی این آزمون در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.
 • پروژکتور پانصد وات مناسب باید دارای جریان ورودی 1تا 3 آمپر که از آتش سوزی های احتمالی جلوگیری می کند.
 • ضریب توان 9/0 تا 95/0، 90 تا 95 درصد انرژی را به نور و بقیه را به گرما تبدیل می کند.
 • و …

برای خرید یک پروژکتور 500 وات مناسب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1- بهره وری نوری و شدت ساطع شدن نور از پرژکتور 500 وات

برای بهره وری نوری پروژکتور 500 وات از واحدی به نام لومن بر وات استفاده می کنند. شدت ساطع شدن نور و قدرت نور پروژکتور های 500 وات بین 40000 تا 60000 لومن می باشد. پروژکتور های پانصد وات مرغوب بهره وری نوری بین 100 الی 150 لومن بر وات دارند. مراقب اجناس تقلبی بازار باشید. چرا که یا این واحد روی محصول درج نشده و اگر هم درج شده باشد زیر 100 لومن بر وات هستند. شما می توانید برای اطلاعات دقیق هر محصول با کارشناسان فروشگاه تخصصی الکترویاس تماس بگیرید.

2- درایور یا همان منبع تغذیه پروژکتور 500 وات

درایور های پروژکتور های 500 وات معمولا درون باکس و محفظه ی آن ها محفوظ هستند. پس بایستی در هنگام خرید پروژکتور مناسب خود به منبع تغذیه ی آن توجه کنید. قدرت درایور های ال ای دی پروژکتور ها را با واحدی به نام ضریب توان یا POWER FACTOR اندازه گیری می کنند.

ضریب توان نسبت بین توان مصرفی که در این نوع پروژکتور 500 وات و توان واقعی که اختلاف بین جریان و ولتاژ می باشد. منبع تغذیه مرغوب باید توانی برابر توان مصرفی پروژکتور داشته باشد.

3- هیت سینک پروژکتور 500 وات

پروژکتور های 500 وات انرژی الکتریکی را به نور تبدیل می کنند. بقیه ی انرژی باقیمانده را هم به گرما تبدیل می کنند. برای کنترل و جلوگیری از داغ کردن و سوختگی آی سی ها و مدارات داخلی از قطعه ای به نام هیت سینک استفاده می کنند. به گزارش الکترویاس بعضی از هیت سینک هایی که برای پروژکتور 500 وات در نظر می گیرند، از جنس چدن می باشد. که شدیدا پیشنهاد می کنیم که از این نوع هیت سینک به هیچ عنوان استفاده نکنید.

به جای چدن، پروژکتور 500 واتی را خریداری کنید. که دارای هیت سینک هایی از جنس آلمینیوم باشند. به دلیل اینکه آلمینیوم هدایت الکتریکی و گرمایی بسیار خوبی دارد. در هنگام خرید به جنس هیت سینک استفاده شده در پروژکتور 500 وات توجه کنید. در صورتی که سوالی داشتید می توانید با کارشناسان مجرب الکترویاس تماس حاصل کنید.

4-ضریب حفاظت یا آزمون IP پروژکتور500وات

پروژکتور های ال ای دی 500 وات علاوه بر بهره وری و میزان مصرف انرژی بهینه، باید از بدنه ی محکم و مقاوم در برابر گرد و غبار و قطرات آب برخوردار باشند. پس برای دسته بندی پروژکتور ها از نظر مقاومت بدنه آزمونی را تحت عنوان آزمون IP طراحی کرده اند.

این آزمون شامل دو عدد می باشد و بر روی بدنه عبارتی مثل IP65 درج می شود. هر کدام از این اعداد معنی خاص خود را دارد. در ادامه با سیما الکتریک همراه باشید.

عدد اول در آزمون IP

عدد اول در استاندارد IP برای نشان دادن درجه ی مقاومت پروژکتور در برابر گرد و غبار و اجسام خارجی است. و بازه ی اندازه گیری این عدد بین 0 تا 6 می باشد.

عدد صفر : هیچ مقاومتی در برابر گرد و غبار نشان نمی دهد.

عدد 1 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات در برابر گرد و غبار تا 50 میلیمتر.

عدد 2 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات در برابر گرد و غبار تا 5/12 میلیمتر.

عدد 3 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات در برابر گرد و غبار تا 5/2 میلیمتر.

عدد 4 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات در برابر گرد و غبار تا 1 میلیمتر.

عدد 5 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات بسیار خوبی در برابر گرد و غبار دارد.

عدد 6 : مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات در برابر گرد و غبار کاملا ایزوله و مقاوم می باشد.

عدد دوم درآزمون IP بدنه پروژکتور

عدد دوم در استاندارد آزمون IP بیانگر درجه مقاومت بدنه پروژکتور 500 وات  در برابر قطرات آب و نفوذ آب می باشد. بازه ی اندازه گیری این عدد بین 0 تا 8 می باشد.

عدد صفر : هیچ مقاومتی در برابر نفوذ آب از خود نشان نمی دهد.

عدد 1 : بدنه پروژکتور 500 وات در هر 10 دیقیقه در برابر یک قطره آب از خود مقاومت نشان می دهد.

عدد 2 : بدنه پروژکتور 500 وات در هر 10 دقیقه با تغییر زاویه 15 درجه پروژکتور، در برابر 3 میلیمتر آب از خود مقاومت نشان می دهد.

عدد 3 :بدنه پروژکتور 500 وات در هر 5 دقیقه با تغییر زاویه 60 درجه پروژکتور، در برابر 7/0 لیتر آب مقاومت دارد.

عدد 4 :بدنه پروژکتور 500 وات در هر 5 دقیقه در برابر 10 میلیمتر آب مقاومت دارد.

عدد 5 :بدنه پروژکتور 500 وات در هر 3 دقیقه در برابر مقدار 5/12 لیتر آب مقاومت دارد.

عدد 6 :بدنه پروژکتور 500 وات در مدت زمان 3 دقیقه در برابر 100 لیتر آب پر فشار مقاومت دارد.

عدد 7 : به مدت 30 ثانیه در عمق یک متری آب می تواند دوام بیاورد.

عدد 8 : این عدد بر روی پروژکتور های زیر آبی زده می شود. این عدد برای پروژکتور هایی است که در عمق یک متری نصب می شوند. و تا پایان عمر دستگاه می توانند در برابر نفوذ آب مقاوم باشند.

متداولترین عددی که روی محصولات میخورد، IP65 و IP66 می باشد. که با توجه به توضیحات بالا برای مصارف عمومی بسیار مناسب هستند.

حتما قبل از خرید پروژکتور ال ای دی 500 وات خود، درباره ی نکات بالا از فروشنده سوال کنید و مطمئن شوید. در این مطلب سعی بر این شد که هر آنچه که شما برای خرید پروژکتور نیاز دارید را برسی کنیم. در هر مرحله از فرایند خرید پروژکتور و محصول انتخابی خود، می توانید با کارشناسان سیما الکتریک تماس بگیرید. از این که توجه و همراهی شما را داریم خوشحالیم.