پروژکتور 400 وات

اگر شما قصد خرید پروژکتور 400 وات را دارید. اما نمیدونید در هنگام خرید پروژکتور 400 وات باید به چه نکاتی توجه کنید. و چه محصولی مناسب شما است پیشنهاد میکنم ابتدا نگاهی به پروژکتور های 400 وات ما بیاندازید سپس. راهنمای جامع خرید پروژکتور 400 وات که توسط فروشگاه تخصصی تجهیزات نور الکترویاس تهیه شده را مطالعه بفرمایید. سپس اگر سوالی داشتید. میتوانید با شماره های شرکت تماس بگیرید و بعد پرژکتور 400 وات خود را با ضمانت اصالت کالا و گارانتی سفارش بدهید.

راهنمای خرید پروژکتور 400 وات

نورافکن ها و پروژکتور های ال ای دی راه خود را از سال 1950 میلادی آغاز کردند. جایی که اولین لامپ ال ای دی ساخته شد. استفاده از لامپ های ال ای دی از هدر رفت انرژی و برق بسیار جلوگیری می کند. تنها نکته ی منفی در لامپ های ال ای دی در مقابل لامپ های سنتی و جیوه ای، بهره وری نوری و قدرت نوردهی کمتر است. پس برای رفع این مشکل بین سال های 1970 تا 1990 تصمیم به استفاده از لامپ های ال ای دی در قالب پروژکتور ها به صورت گروهی گرفته شد.

این نقطه عطفی در پیشرفت روز افزون پروژکتور ها در انواع مختلف و استفاده های گوناگون شد. از آن جایی که تبلیغات و نمایش مطبوع اماکن شخصی و عمومی نیاز به روشنایی برای دیده شدن هر چه بهتر هستند. پروژکتور های ال ای دی را در توان های مصرفی مختلف از 50 تا 2000 وات ساخته اند.

در این مطلب تمامی اطلاعاتی که درباره ی یک پروژکتور 400 وات مناسب نیاز دارید را با هم برسی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پروژکتور ال ای دی 400 وات در چه اماکنی استفاده می شود؟

  • در سوله های صنعتی بزرگ
  • محوطه های پارکینگی عظیم و پهناور
  • انبار های صنعتی

از پروژکتور 400 وات استفاده های زیادی می شود.

انواع پروژکتور های ال ای دی 400 وات

پروژکتور های ال ای دی به 3 نوع اصلی COB ، SMD و POWER-LED تقسیم بندی می شوند. COB و SMD داری پخش نور بسیار مناسبی هستند. و طول برد نوری آنها بین 1تا 10 متر می باشد. همچنین پروژکتور های مدل COB به دلیل استفاده ی تجمعی چیپ های ال ای دی بر روی یک برد زاویه نوری کمتر نسبت به SMD و نور تیز تری دارند. ولی دارای مصرف برق بیشتر از SMD می باشد.

مدل POWER-LED برای روشنایی مسافت های دور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. و به نوعی بیشترین پرتاب نور را در بین پروژکتور های ال ای دی دیگر دارد.

پروژکتور 400 وات

پروژکتور ال ای دی 400 وات مناسب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

1- بهره وری نوری مناسب در بازه ی بین 100 تا 150 لومن بر وات و قدرت نوری و ساطع کردن نور 48000 لومن.

2- زمان رسیدن به حداکثر توان نوری پروژکتور کمتر از یک ثانیه.

3- جریان ورودی یک آمپر که از خطر آتش سوزی جلوگیری می کند.

4- بدنه آلمینیومی دایکست.

5- هیت سینک آلمینیومی نه چدنی.

6- مصرف برق بهینه ی دستگااه و درجه مصرف A+.

7- رنگ های آفتابی و سفید ( مهتابی ) برای مصارف روشنایی و رنگ های قرمز ، ابی و زرد برای تزئینات.

8- اگر شما نیاز به روشن سازی فواصل دور هستید از پروژکتور 400 وات لنزدار استفاده کنید. می توانید در کنار مصرف بسیار کم برد نوری مناسبی هم داشته باشید.

9- طول عمر پرژکتور 400 وات بستگی به استفاده و شرایط آب و هوایی و میزان روشن ماندن پروژکتور می باشد. معمولا در شرایطی که پروژکتور 400 وات 12 ساعت روشن باشد. می تواند تا 10 سال هم دوام بیاورد.

10- پروژکتور روشنایی 400 وات باید دارای درجه ی محافظت یا آزمون IP باشد. تا بتوانیم میزان مقاومت پروژکتور چهارصد وات را در برابر قطرات آب و گرد و غبار مشخص کنیم. در ادامه به توضیح تکمیلی درباره ی آزمون IP می پردازیم. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

11- توانایی کار با ولتاژ برق شهری 220 ولت، و مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر نواسانات ولتاژ بین 80 تا 265 ولت.

و …

در هنگام خرید پروژکتور ال ای دی 400 وات باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1- بهره وری نوری پروژکتور چهارصد وات و قدرت ساطع کردن نور مناسب

در هنگام خرید پروژکتور 400 وات خود حتما به میزان بهره وری نوری پروژکتور اتخابی خود توجه کنید. میزان بهره وری محصولات با کیفیت بازار بین 100 تا 150 لومن بر وات باید باشد. میزان قدرت ساطع کردن نور یا لومن پروژکتور های 400 وات عددی بین 45 تا 48 هزار لومن می باشد. در محصولات تقلبی بازار معمولا میزان بهره وری نوری را در توضیحات و حتی کارتن خو نیز اشاره ای نشده است. پس از مرجعی مناسب و محصولی با کیفیت را تهیه بفرمایید.

2- درایور و منبع تغذیه پروژکتور 400 وات

منبع تغذیه معمولا به دلیل این که داخل جعبه و بدنه ی پروژکتور ها تعبیه می شوند. قابل رویت نیستند. پس اطلاعات دقیق آن را کاملا مطالعه بفرمایید. معمولا میزان قدرت درایور مناسب پروژکتور های 400 وات را با واحدی به نام ضریب توان یا به لاتین POWER FACTOR اندازه گیری می کنند.

این واحد در واقع نسبت توان مصرفی به توان واقعی است. توان مصرفی درای نجا منظور پروژکتور 400 وات می باشد. و توان واقعی اختلاف جریان و ولتاژ می باشد.

منبع تغذیه ی مناسب باید توانی برابر توان مصرفی پروژکتور 400 وات داشته باشد. و در مقابل نوسانات برق مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

منبع تغذیه پروژکتور 400 وات

3- هیت سینک پروژکتور 400 وات

برای جلوگیری از خرابی و سوختن ال ای دی های داخلی پروژکتور400وات از دستگاهی به نام هیت سینک یا کنترل کننده دما استفاده می کنند.
پروژکتور ها علاوه بر نور، اضافه ی انرژی را به صورت گرما تولید می کنند.
برای کنترل دما و کاهش احتمال سوختگی دستگاه و برد های داخلی آن از هیت سینک های آلمینیومی به دلیل کمک به افت سریع دما، استفاده می کنند. پروژکتور هایی هم در بازار وجود دارند که از هیت سینک های چدنی استفاده می کنند. که به هیچ عنوان خرید این نوع از پروژکتور های ال ای دی 400 وات را توصیه نمی کنیم.

4- آزمون IP یا درجه محافظت بدنه پروژکتور 400 وات

پروژکتور 400 وات پس از ساخت و تولید مدارات داخلی و سیستم تولید نور باکیفیت باید درون محفظه ای محکم و مقاوم قرار بگیرند. به این منظور برای تست سالم بودن و محافظت بدنه ی پروژکتور 400 وات در برابر نفوذ آب و گرد و غبار از آزمونی با نام، آزمون IP یا به لاتین INGRESS PROTECTION طراحی کرده اند. که در ادامه به توضیح مختصری درباره ی آن می پردازیم.

حتما برای خرید یک پروژکتور ال ای دی 400 وات بر روی محصولات عبارتی مثل IP65 را دیده اید. این آزمون برای درجه بندی مقاوم بودن محصولات دارای 2 عدد می باشد.

پروژکتور 400 وات

عدد اول در آزمون IP پروژکتور 400 وات

این عدد برای مقاومت پروژکتور در برابر نفوذ گرد و غبار و اجسام خارجی می باشد. که درجه بندی آن بین 0 تا 6 است.

عدد صفر : هیچ مقاومتی در برابر گردو غبار ندارد.

عدد 1 : مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر گرد و غبار بیشتر از 50 میلیمتر.

عدد 2 : مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر گرد و غبار بیشتر از 5/12 میلیمتر.

عدد 3 : مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر گرد و غبار بیشتر از 5/2 میلیمتر.

عدد 4 : مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر گرد و غبار بیشتر از 1 میلیمتر.

عدد 5 : پروژکتور در مقابل نفوذ گرد و غبار بسیار مقاوم است، ولی نفوذ آن بسیار ناچیز است.

عدد 6 :مقاومت بدنه پروژکتور 400 وات در برابر گرد و غبار کاملا ایزوله و مقاوم می باشد.

عدد دوم درازمون IP

عدد دوم در آزمون IP نشان دهنده ی مقاومت پروژکتور چهارصد وات و بدنه آن در برابر نفوذ قطرات آب می باشد. و بازه ی درجه بندی آن بین 0 تا 8 است.

عدد صفر : بدنه پروژکتور 400 وات در برابر نفوذ آب مقاومتی ندارد.

عدد 1 :بدنه پروژکتور 400 وات در هر 10 دقیقه تنها در برابر یک قطره آب مقاوم است.

عدد 2 : بدنه پروژکتور 400 واتدر برابر 3 میلیمتر آب، در مدت 10 دقیقه و تغییر زاویه پروژکتور تا 15 درجه مقاوم است.

عدد 3 :بدنه پروژکتور 400 وات در هر 5 دقیقه در برابر 7/0 لیتر آب با تغییر زاویه پروژکتور تا 60 درجه مقاوم است.

عدد 4 : بدنه پروژکتور 400 وات در هر 5 دقیقه در برابر 10 لیتر آب مقاومت خوبی نشان می دهد.

عدد 5 : بدنه پروژکتور 400 وات در هر 3 دقیقه می تواند مقدار 5/12 لیتر آب را نگه دارد.

عدد 6 :بدنه پروژکتور 400 وات در مت 3 دقیقه می تواند مقدار 100 لیتر آب پر فشار را تحمل کند.

عدد 7 : بدنه پروژکتور 400 وات در عمق یک متری می تواند به مدت 30 ثانیه دوام بیاورد.

عدد 8 :بدنه پروژکتور 400 وات این عدد به معنی این است که پروژکتور در عمق یک متری آب می تواند تا اخر طول عمر دستگاه دوام بیاورد. و به نوعی پروژکتور های زیر آبی از این استاندارد باید برخوردار باشند.

متداولترین عددی که روی محصولات میخورد، IP65 و IP66 می باشد. که با توجه به توضیحات بالا برای مصارف عمومی بسیار مناسب هستند.

در هنگام خرید از فروشنده ضمانت نامه آزمون IP پروژکتور 400 وات هم درخواست کنید. تا از صحت گفته های آن ها مطمئن شوید. شما می توانید در هر مرحله از خرید خود با کارشناسان ما در تماس باشید. تا پروژکتور ال ای دی 400 وات خود را نسبت به نیاز و مطمئن خریداری کنید. از اینکه همراهی شما را در کنار خود داریم، خوشحالیم.