پروژکتور 300 وات

اگر شما هم قصد خرید پروژکتور 300 وات را دارید میتوانید از لیست محصولات زیر پروژکتور 300 وات خود را انتخاب کنید. و با تماس با فروشگاه لوازم برقی الکترویاس و اگر هم دوست دارید بدانید در هنگام خرید پروژکتور باید به چه نکاتی توجه کنید. لطفا به راهنمای جامع خرید پرژکتور 300 وات که در پایین همین صفحه قرار دارد توجه کنید.

راهنمای خرید پروژکتور 300 وات

پروژکتور ها در دنیایی که نور پردازی یکی از ارکان اصلی تبلیغات و دیگر صنایع بدل شده. بسیار کاربرد دارند. در واقع کلید ساخت پروژکتور های ال ای دی از زمان ساخت خود ال ای دی ها زده شد. در دهه 50 میلادی برای کاهش مصرف برق و همچنین رسیدن به طول عمر انتشار لامپ ها از لامپی با نام ال ای دی ها استفاده شد. تنها نقطه ی ضعف آن ها در مقابل لامپ های سنتی جیوه قدرت نور دهی به مراتب کمتر می باشد.

پس در ادامه ی روند توسعه ی سیستم های روشنایی در مصارف گوناگون تصمیم به استفاده ی گروهی از ال ای دی ها در کنار هم گرفته شد. این اتفاق در بین دهه های 80 تا 90 میلادی باعث انقلابی در صنعت روشنایی و اختراع پروژکتور های ال ای دی شد.

همانطور که در قدیم لامپ ها را بر اساس توان مصرفی یا وات در نظر می گرفتیم. که هر چه توان مصرفی بیشتری داشتیم. لامپ نیز از قدرت انتشار نوری بالاتر و در عوض مصرف بیشتری برخوردار بود. در پروژکتور های ال ای دی هم به همین ترتیب است. پروژکتور ها در مصارف گوناگون دارای توان مصرفی مختلفی هستند. در این مطلب تنها به برسی دقیق و تخصصی پروژکتور های 300 وات می پردازیم. در ادامه با الکترویاس همراه باشید.

از پروژکتور ال ای دی 300 وات در کجا استفاده می شود؟

ابتدا بیایید نگاهی به نوع کاربرد پرژکتورسیصد وات بیاندازیم.

  • نورپردازی نمایشگاه ها ، سالن های بزرگ، فضاهای باز.
  • روشنایی بیلبورد های تبلیغاتی.
  • نورپردازی سوله ها و کارگاه ها.
  • و …

ویژگی های یک پروژکتور 300 وات سالم مناسب چیست؟

  • LED های به کار رفته درون پروژکتور 300 وات بهتر است بهره وری نوری بیشتر از 100 لومن بر وات داشته باشند.
  • زمان رسیدن به حداکثر توان نوری پروژکتور 300 وات باید کمتر از یک ثانیه باشد.
  • پروژکتور 300 وات باید جریان ورودی 1 آمپری که باعث کاهش احتمال و خطر آتش سوزی می شود.
  • بدنه ی آلمینیومی پروژکتور سیصد وات می تواند باعث جلوگیری از حبس شدن گرمای تولیدی از آن شود. که باعث افزایش طول عمر دستگاه شود. همچنین آلمینیوم همانقدر که سبک است. همانقدر هم استحکام دارد. و برای استفاده در بدنه ی پروژکتور ها مناسب می باشد.
  • هیت سینک پروژکتور 300وات باید از جنس آلمینیوم باشد نه چدن.
  • پروژکتور روشنایی 300 وات باید مصرف برق بسیار پایین و در درجه A+ که باعث کاهش 80 درصدی هزینه ی برق می شود.

در هنگام خرید و انتخاب پروژکتور 300 وات  چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم ؟

1- میزان بهرهوری و نوردهی پروژکتور 300 وات

میزان بهره وری نوری یک پروژکتور سیصد وات را از روی واحدی به نام لومن بر وات اندازه گیری می کنند. پرژکتور های ال ای دی مناسب و با بازدهی بالا، میزان بهره وری نوری در رنج 100 تا 150 لومن بر وات باید داشته باشند. محصولات فیک و بی کیفیت معمولا این عدد را روی بدنه یا کارتن خود نمیزنند. پس از جایی معتبر و محصولی معتبر را برای کار و زندگی خود انتخاب کنید. و در انتخاب خود دقت را لحاظ کنید. الکترویاس تولید کننده تخصصی پروژکتور های روشنایی است.

2- منبع تغذیه یا درایور پروژکتور ال ای دی 300 وات

درایور یا منبع تغذیه ی پروژکتور معمولا از چشم ما پوشانده و درون جعبه یا باکس پروژکتور قرار داده شده است. پس بایستی اطلاعات داده شده ی محصول را به خوبی مطالعه و تحقیق کنید. قدرت منبع تغذیه ی پروژکتور ال ای دی 300 وات را با واحدی به نام ضریب توان یا POWER FACTOR اندازه گیری می کنند.

ضریب توان در واقع نسبت توان مصرفی که در ای نوع پروژکتور 300 وات می باشد. با توان واقعی که اختلاف بین جریان با ولتاژ را نشان می دهد، می باشد.

پروژکتور های ال ای دی 300 وات باید دارای منبع تغذیه ی 300 واتی نیز باشند. چرا که باید پاسخگوی نیاز پروژکتور 300 وات از برق و تغذیه ی مدارات و اتصالات داخلی پرژکتور سیصد وات باشد.

3- هیت سینک پروژکتور300وات

پروژکتور ها ال ای دی 300 وات و در کل لامپ ها پس از تولید انرژی کافی برای انتشار نور، باقی مانده ی انرژی را به صورت گرما آزاد می کنند. برای جلوگیری از داغی و احتمال سوختن ال ای دی های ایتفاده شده در داخل بدنه ی پروژکتور 300 وات و همچنین برد های الکترونیکی از قطعه ای با نام هیت سینک استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که حتما هیت سینک های مناسب باید از جنس آلمینیوم ساخته و درون بدنه ی پروژکتور 300 وات تعبیه شده باشند. در بازار نمونه های چدنی نیز وجود دارند. که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم. که از این نوع از پروژکتور های با هیت سینک چدنی استفاده کنید.

4- بدنه ی استاندارد پروژکتور 300 وات طبق آزمون IP

پروژکتور های ال ای دی 300 وات بایستی علاوه بر بهره وری نوری بالا و ضریب توان مناسب، بدنه ی قوی و مستحکمی داشته باشند. برای اطمینان از استقامت بدنه ی پروژکتور ها ی سیصد وات بایستی تمام آن ها را زیر نظر آزمونی با نام IP تست و ارزشیابی شوند. پس از آزمایش ها و تست های متعدد استاندارد پرژکتور 300 وات را تا جایی که طاقت می آورند نسبت به گرد و غبار و نفوذ آب درجه بندی می کنند.

این آزمون دارای 2 عدد می باشد مثل IP65 که هر کدام از این اعداد معانی مختلفی دارند که در ادامه به هر کدام می پردازیم.

– آزمون IP بدنه پرژکتور ال ای دی 300 وات

گفتیم که هر عدد دارای معانی خاصی است پس هر کدام را با هم برسی می کنیم.

عدد اول در استاندارد آزمون IP:

عدد اول از 0 تا 6 می تواند متغیر باشد. که برای توانایی محافظت بدنه ی پروژکتور از بخش های داخلی خود از نفوذ اجسام خارجی و گرد و غبار است.

عدد صفر : به معنی مقاومت صفر در برابر اجسام خارجی و گرد و غبار.

عدد 1 : مقاوم در برابر اجسام بیشتر از 50 میلیمتر.

عدد 2 : مقاوم در برابر اجسام بیشتر از 5/12 میلیمتر.

عدد 3 : مقاوم در برابر اجسام بیشتر از 5/2 میلیمتر.

عدد 4 : مقاوم در برابر اجسام بیشتر از 1 میلیمتر.

عدد 5 : بدنه ی پروژکتور نفوذ بسیار ناچیزی در برابر اجسام خارجی و گرد و غبار دارد.

عدد 6 : مقاومت کامل در برابر گرد و غبار و اجسام خارجی.

عدد دوم در استاندارد آزمون IP:

این عدد برای نفوذ آب و مقدار و درجه ی فشار آب بر روی پروژکتور و توانایی مقاومت در برابر آب قرار داده شده است. این عدد بین 0 تا 8 متغیر است.

عدد صفر : بدنه ی پروژکتور سیصد وات هیچ مقاومتی در برابر نفوذ آب ندارد.

عدد 1 : پروژکتور 300 وات می تواتد در برابر یک قطره در هر 10 دقیقه مقاومت نشان دهد.

عدد 2 : پرژکتور 300 وات در برابر 3 میلیمتر آب، با تغییر زاویه ی پروژکتور تا 15 درجه تا 10 دقیقه مقاومت نشان می دهد.

عدد 3 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 300 وات در برابر 7/0 لیتر آب در هر 5 دقیقه. حتی با تغییر زاویه ی پرژکتور تا 60 درجه.

عدد 4 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 300 وات در برابر 10 لیتر آب در هر 5 دقیقه.

عدد 5 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 300 وات در برابر 5/12 لیتر آب در دقیقه به مدت 3 دقیقه.

عدد 6 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 300 وات در برابر فشار زیاد آب و 100 لیتر در دقیقه به مدت 3 دقیقه.

عدد 7 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 300 وات در عمق 1 متری در آب به مدت 30 ثانیه.

عدد 8 : این عدد نشان می دهد که پروژکتور 300 وات تا زمان طول عمر خود و به صورت مادام العمر در برابر فشار آب به عمق یک متر مقاوم است.

متداول ترین استاندارد برای پرژکتور های ال ای دی 300 وات IP 65  و IP66 می باشند.

قبل از خرید پروژکتور ال ای دی 300 وات خود ضمانت نامه ی آزمون IP محصول را از فروشنده درخواست کنید. همچنین می توانید در هر مرحله از خرید و انتخاب محصول مورد نظر خود، از کارشناسان فروشگاه تخصصی الکترویاس راهنمایی بگیرید. تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.