پروژکتور 200 وات

اگر برای نورپردازی و روشنایی اماکن خود نیاز به خرید پروژکتور 200 وات دارید. همراه ما باشید. تا با بررسی این نوع از پروژکتور 200 وات برای انتخاب دقیق آن شما را راهنمایی کنیم. فروشگاه الکترو یاس مرجع تخصصی تولید و فروش انواع پروژکتور ها است.

راهنمای خرید پروژکتور 200 وات

در دنیای امروزی اهمیت روشنایی و نورپردازی برای هیچ کسی پوشیده نیست. چرا که با نورپردازی صحیح و مناسب میتوانیم محصول و محل کار، زندگی و … را بیشتر در معرض دیدگان دیگران قرار دهیم. از آن جا که با رشد تکنولوژی فناوری های جدید جای خود را به محصولات سنتی می دهند. در مورد روشنایی نیز این مساله صدق می کند. با اختراع ال ای دی. در سال 1950 میلادی تحول عظیمی در صنعت روشنایی و نورپردازی به وجود آمده است. تقریبا هر جایی که می روید. میتوانید ال ای دی ها را مشاهاده کنید.

در دهه های 80 تا 90 میلادی تولید کنندگان به این فکر افتادند. که با استفاده ی گروهی از ال ای دی ها که بعد ها آن را پروژکتور ال ای دی نامیدند. توانستند بسیاری از نیاز های صنعتی و شخصی را پاسخ دهند. چرا که لامپ های ال ای دی دارای مصرفی بسیار پایین و طول عمر بالا هستند. که هر دو ویژگی های بسیار مناسب برای صنعت و مصارف شخصی به حساب می آید.

در ادامه ی روند تولید پروژکتور ها. در توان های مصرفی متفاوتی به بازار عرضه شد. در این مطلب با مدل 200 وات پرژکتور های ال ای دی آشنا خواهیم شد. و کاربرد های آن ها را برسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

از پروژکتور 200 وات در چه اماکنی استفاده می شود؟

  • روشن سازی پایه های برج های روشنایی تا ارتفاع 20 متر.
  • روشن سازی فضاهای بزرگ مانند پارکینگ های وسیع و دیگر فضاهای باز بزرگ.

انواع پروژکتور 200 وات

از این نوع پرژکتور های ال ای دی معمولا در دو نوع SMD و COB در بازار یافت می شود. پروژکتور های SMD دارای زاویه نوری 120 درجه و نور ملایمی هستند. و همچنین مصرف برق بسیار کمی دارند. مدل COB بیشتر برای نور پردازی با زاویه ی نوری کمتر و نور تیزتر استفاده می شود. و همچنین مصرف برق کمتر نسبت به مدل سنتی دارد ولی مصرف برق بیشتری نسبت به مدل SMD دارد.

در هنگام خرید پروژکتور  200 وات باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟

برای خرید هر نوع محصولی در بازاری که پر از نام های مختلف می باشد. دانستن نکات اصلی برای خرید یک محصول با کیفیت بسیار مهم است. زیرا خرید بدون اطلاع از محصولات خریداری شده امکان از دست رفتن سرمایه و ضرر را برای خریدار فراهم می کند.

برای خرید یک پروژکتور ال ای دی 200 وات مناسب موارد زیر را برسی کنید. و سپس خرید را انجام دهید.

* میزان نوردهی و بازدهی پروژکتور 200 وات

برای نوردهی و قدرت نور دهی و بازدهی پروژکتور واحد اندازه گیری به نام لومن بر وات تعیین شده است.یک پروژکتور ال ای دی مناسب باید میزان نوردهی بین 100 تا 150 لومن بر وات را داشته باشد. بسیاری از محصولات این واحد را یا روی دستگاه نمی زندند و یا محصول فیک و تقلبی را به فروش می رسانند. پس قبل از خرید از این فاکتور مهم مطمئن شوید.

* درایور یا منبع تغذیه پروژکتور 200 وات

منبع تغذیه ی معمولا درون باکس و بدنه ی پروژکتور تعبیه می شود. پس عملا برسی آن با چشم امکان پذیر نیست. قدرت درایور پروژکتور ال ای دی 200 وات را از روی واحدی به نام ضریب توان یا POWER FACTOR اندازه گیری می کنند.

ضریب توان در واقع نسبتی بین توان مصرفی که در اینجا 200 وات. با توان واقعی که اختلاف جریان و ولتاژ پروژکتور را نشان می دهد، می باشد.

پروژکتور ال ای دی 200 وات باید دارای درایور یا منبع تغذیه 200 وات نیز باشد. تا توان تغذیه ی مناسب مدارات داخلی پروژکتور را داشته باشد. برای اندازه گیری میزان توان درایور می توانید از کلمپ استفاده کنید.

* هیت سینک یا کنترل کننده ی گرما پروژکتور 200 وات

پروژکتور ها پس از تولید نور مقداری از انرژی اضافه را به صورت گرما آزاد می کنند. این گرما را قبل از محیط خود دستگاه باید تحمل کند. پس برای حفاظت و افزایش طول عمر پروژکتور ال ای دی 200 وات از وسیله ای با نام هیت سینک استفاده می کنند. توجه داشته باشید که در هنگام خرید هیت سینک پروژکتور انتخابی شما از جنس آلمینیوم باشد. البته در بازار جنس چدنی ان ها هم موجود است. که خرید پروژکتور هایی با هیت سینک چدنی اصلا توصیه نمی شود.

* استاندارد بودن بدنه ی پروژکتور دیویست وات

پروژکتور ها علاوه بر موارد بالا بایستی دارای بدنه ی محکم و نفوذ نا پذیر در برابر آب و گرد و غبار باشند. پس برای تولید هر پروژکتوری آزمونی تحت عنوان آزمون IP یا به لاتین INGRESS PROTECTION طراحی شده است. تا از مقاومت و طاقت دستگاه های تولیدی اطمینان حاصل شود.

این آزمون دارای 2 عدد می باشد مثل IP65 که هر کدام از این اعداد معانی مختلفی دارند که در ادامه به هر کدام می پردازیم.

– آزمون IP بدنه پرژکتور 200 وات

گفتیم که هر عدد دارای معانی خاصی است پس هر کدام را با هم برسی می کنیم.

عدد اول در استاندارد آزمون IP پروژکتور 200 وات:

بازه ی استاندارد این عدد از 0 تا 6 می باشد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم. عدد اول مربوط به نفوذ اشیا و اجسام خارجی می باشد.

عدد صفر : یعنی هیچ مقاومتی برای هیچ چیزی ندارد.

عدد 1 : مقاومت بدنه پرژکتور 200 وات در برابر اجسام بیشتر از 50 میلیمتر.

عدد 2 : مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر اجسام بیشتر از 5/12 میلیمتر.

عدد 3 : مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر اجسام بیشتر از 5/2 میلیمتر.

عدد 4 : مقاومت بدنه پروژکتور ال ای دی 200 وات در برابر اجسام بیشتر از 1 میلیمتر.

عدد 5 : مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر گرد و غبار.

عدد 6 :مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر گرد و غبار کاملا ایزوله می باشد.

عدد دوم در استاندارد آزمون IP:

بازه ی استاندارد این عدد از 0 تا 8 می باشد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم. عدد دوم مربوط به نفوذ آب نسبت به زاویه و میزان قطرات خورده شده بر روی بدنه ی پرژکتور.

عدد صفر : به معنی این که هیچ حفاظتی در برابر نفوذ آب در آن رعایت نشده است.

عدد 1 : مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر 1 قطره آب در هر 10 دقیقه.

عدد 2 : مقاومت بدنه پرژکتور 200 وات در برابر 3 میلیمتر آب در هر 10 دقیقه. حتی با تغییر زاویه ی پرژکتور تا 15 درجه.

عدد 3 : مقاومت بدنه پرژکتور دویست وات در برابر 7/0 لیتر آب در هر 5 دقیقه. حتی با تغییر زاویه ی پرژکتور تا 60 درجه.

عدد 4 :مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر 10 لیتر آب در هر 5 دقیقه.

عدد 5 : مقاومت بدنه پروژکتور 200 وات در برابر 5/12 لیتر آب در دقیقه به مدت 3 دقیقه.

عدد 6 : مقاومت بدنه پرژکتور 200 وات در برابر فشار زیاد آب و 100 لیتر در دقیقه به مدت 3 دقیقه.

عدد 7 : مقاومت بدنه پرژکتور 200 وات در عمق 1 متری در آب به مدت 30 ثانیه.

عدد 8 : مقاوم در عمق یک متری در آب به مدت طول عمر پرژکتور ال ای دی. این عدد نشان می دهد که پرژکتور در زیر آب و استخر ها قابل استفاده است.

متداول ترین استاندارد برای پرژکتور های ال ای دی 200 وات IP 65  می باشد.

در ضمن قبل از خرید پرژکتور ال ای دی 200 وات خود ضمانت نامه ی آزمون IP را از فروشنده در خواست کنید. تا از سلامت بدنه ی پرژکتور خود در طول زمان اطمینان حاصل کنید.

صحبت پایانی

از این که تا این جا با فروشگاه آنلاین پروژکتور 200 وات الکترویاس همراه بوده اید. صمیمانه متشکریم. در هر مرحله شما می توانید با تماس با کارشناسان ما و مشاوره ی رایگان خریدی مطمئن، به صرفه و امن را تجربه کنید.