پروژکتور 100 وات | راهنما جامع خرید پروژکتور 100 وات

اگر شما هم قصد خرید پروژکتور 100 وات را دارید. و یا قصد برسی انواع پرژکتور های 100 وات را دارید. لطفا در انتها ی این صفحه راهنمای جامع و کامل برای خرید پرژکتور صد وات را مطالعه کنید. الکترویاس مرجع اصلی و رسمی پخش انواع پروژکتور های ال ای دی.

 

راهنمای خرید پروژکتور 100 وات

همه ی ما از اهمیت روشنایی مناسب و دیده شدن وسایل و اماکن کاری، تاریخی و زندگی خودمان با خبر هستیم. با پیشرفت روزافزون صنایع روشنایی و نورپردازی، پروژکتور های نوری نیز در انواع مختلفی ساخته شدند. در تاریکی شب ما نیازمند نوری مناسب و کم مصرف هستیم. به همین دلیل نسل جدیدی از لامپ ها به عنوان ال ای دی در سال 1950 میلادی ساخته شدند. که نسبت به لامپ های سنتی از روشنایی بیشتر ولی مصرف برق بسیار کمتر برخوردار هستند. پس از مدتی تولیدکنندگان به این نتیجه رسیدند که با استفاده ی گروهی از لامپ های ال ای دی در قالب پرژکتور، می توانند از بازدهی نسبتا بهتر و مصرف برق بهینه تر بهره مند شوند. تولد پرژکتور ها به دهه های 80 تا 90 میلادی بر می گردد. با پیشرفت تکنولوژی متخصصین توانستند حتی پروژکتور ها را با ایمن سازی در برابر آب، در زیر آب نیز به کار بگیرند. پرژکتور های ال ای دی در توان های مصرفی متفاوت دارای کاربرد های مجزایی هستند. در این مطلب تمامی اطلاعات مورد نیاز برای خرید مطمئن پروژکتور 100 وات را با هم برسی می کنیم.   پروژکتور 100 وات  

پروژکتور 100 وات در چه اماکنی استفاده می شود؟

  • روشن سازی فضاهای باز مثل پارک ها، باغ ها، تالار ها و ….
  • روشن سازی پایه های پرچم و بیلبورد ها و برج های روشنایی تا ارتفاع 12 متر.

انواع پروژکتور ال ای دی 100 وات

در این نوع پروژکتور ها از  COB و SMD استفاده و تولید می شود. اگر شما به دنبال روشنایی نقطه و نور بیشتری هستید. پیشنهاد ما استفاده از پروژکتور صد وات COB  است. ولی اگر در بیلبورد ها می خواهید از  پروژکتور صد وات استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از پروژکتور 100 وات با ال ای دی SMD  می باشد. که از مصرف برق A+ و کیفیت نور خوب برخوردار است.  

در هنگام خرید پرژکتور ال ای دی 100 وات باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مدل های مختلفی از پرژکتور های 100 وات در بازار وجود دارد. که قیمت های متغیری بین 80 تا 800 هزار تومان برای آن ها در نظر گرفته شده است. این اختلاف قیمت ناشی از کیفیت تولید و قدرت پردازش نور می باشد. تمامی این نکات را با هم برسی می کنیم. فروشگاه الکترویاس مرجع تخصصی انواع پروژکتور 100 وات در مدل های cob و smd  می باشد. تمامی پرژکتور های صد واتی دارای ضمانت اصالت می باشند.

* میزان بهره وری و قدرت نور تولیدی پرژکتور های صد وات ال ای دی 

لومن واحدی برای اندازه گیری قدرت نور تولیدی می باشد. که نسبت آن بر توان مصرفی، مشخص می کند که ال ای دی دارای قدرت نورپردازی مناسبی است. در هنگام خرید توجه داشته باشید که نسبت لومن بر وات پروژکتور ال ای دی 100 واتی خود عددی بین 100 تا 150 لومن بر وات داشته باشد.  

* منبع تغذیه پروژکتور 100 وات

منبع تغذیه ی پروژکتور های ال ای دی 100 وات معمولا داخل باکس محافظت کننده ی پروژکتور نصب می شوند. و قابل رویت نیستند. منبع تغذیه را بر اساس ضریب توان یا POWER FACTOR درجه بندی می کنند. ضریب توان یا POWER FACTOR نسبت بین توان واقعی بر توان ظاهری پروژکتور 100 واتی می باشد. توان واقعی، میزان توانایی پرژکتور صد وات ال ای دی در تبدیل انرژی الکتریکی به دیگر انرژی ها مثل روشنایی و گرمایی می باشد. توان ظاهری ، اختلاف ولتاژ و جریان بین ال ای دی ها می باشد. منبع تغذیه و یا درایور پروژکتور100 وات، باید دقیقا به اندازه ی توان مصرفی پرژکتور نصب و تعبیه گردد. مخصولات گمنام بازار حتی منبع تغذیه 50 واتی برای پرژکتور 100 واتی تعبیه میکنند که عملا 50 درصد از بهره وری دستگاه را می گیرند. اگر می خواهید برای محیط های باز و فضاهایی مثل زمین های ورزشی روباز از پرژکتور استفاده کنید. حتما قبل از هر چیزی با کلمپ درایور پرژکتور را اندازه گیری کنید.   منبع تغذیه پروژکتور صد وات  

* هیت سینک یا کنترل کننده ی گرما پرژکتور 100 وات

پروژکتور 100 وات برای تولید نور از طریق ال ای دی های داخلی خود انرژی الکتریکی را به نور تبدیل می کند. ولی بقیه ی انرژی را به صورت گرما آزاد می کند. برای افزایش طول عمر پرژکتور های صد وات ال ای دی از هیت سینک استفاده می کنند. تا گرمای تولیدی از دستگاه را مدیریت کرده و دفع کند. در هنگام خرید پروژکتور ال ای دی 100 وات خود حتما توجه کنید که هیت سینک آن از جنس آلمینیوم باشد. از خرید محصولات مشابه با هیت سینک سربی جدا خودداری فرمایید. چرا که باعث کاهش طول عمر پرژکتور صد وات شما خواهند شد.     کنترل کننده گرما پروژکتور 100 واتی

* استاندارد بودن بدنه پروژکتور 100 وات

پرژکتور ها ی صد وات به غیر از کیفیت نور مطلوب،باید بدنه ی با دوامی نیز باید داشته باشند. چرا که باید در برابر گرما و سرمای شدید، بارندگی ها، طوفان ها و … بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهند. پس برای تولید هر پرژکتور ال ای دی 100 وات از آزمونی تحت عنوان IP یا INGRESS PROTECTION استفاده کردند. تا از دوام و مقاومت محصول تولیدی اطمینان کامل حاصل کنند. شاید تا به حال بر روی بدنه ی پرژکتور ها ی ال ای دی با عبارت 67IP  یا 65 IP برخورد کرده باشید. دو عدد نوشته شده هر کدام دارای معانی خاص خود هستند.

– آزمون IP بدنه پروژکتور 100 وات

گفتیم که هر عدد دارای معانی خاصی است پس هر کدام را با هم برسی می کنیم.

عدد اول در استاندارد آزمون IP بدنه پروژکتور 100 وات:

بازه ی استاندارد این عدد از 0 تا 6 می باشد. که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم. عدد اول مربوط به نفوذ اشیا و اجسام خارجی در بدنه ی پروژکتور صد وات می باشد. عدد صفر : یعنی بدنه ی پروژکتور صد وات هیچ مقاومتی برای هیچ چیزی ندارد. عدد 1 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 100 وات در برابر اجسام بیشتر از 50 میلیمتر. عدد 2 : مقاومت بدنه ی پرژکتور صد وات در برابر اجسام بیشتر از 5/12 میلیمتر. عدد 3 : مقاومت بدنه ی پرژکتور 100 وات در برابر اجسام بیشتر از 5/2 میلیمتر. عدد 4 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 100 وات در برابر اجسام بیشتر از 1 میلیمتر. عدد 5 : مقاومت بدنه ی پروژکتور صد وات در برابر گرد و غبار. عدد 6 : مقاومت بدنه ی پرژکتور صد وات در برابر گرد و غبار کاملا ایزوله می باشد.

عدد دوم در استاندارد آزمون IP بدنه ی پروژکتور 100 وات :

بازه ی استاندارد این عدد از 0 تا 8 می باشد که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم. عدد دوم مربوط به نفوذ آب نسبت به زاویه و میزان قطرات خورده شده بر روی بدنه ی پروژکتور 100 وات. عدد صفر : به معنی این که هیچ حفاظتی در برابر نفوذ آب در بدنه ی پروژکتور صد وات رعایت نشده است. عدد 1 : مقاومت بدنه ی پرژکتور صد وات در برابر 1 قطره آب در هر 10 دقیقه. عدد 2 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 100 وات در برابر 3 میلیمتر آب در هر 10 دقیقه. حتی با تغییر زاویه ی پرژکتور تا 15 درجه. عدد 3 : مقاومت بدنه ی پرژکتور 100 وات در برابر 7/0 لیتر آب در هر 5 دقیقه. حتی با تغییر زاویه ی پرژکتور تا 60 درجه. عدد 4 : مقاومت بدنه ی پروژکتور 100 وات در برابر 10 لیتر آب در هر 5 دقیقه. عدد 5 : مقاومت بدنه ی پروژکتور صد وات در برابر 5/12 لیتر آب در دقیقه به مدت 3 دقیقه. عدد 6 : مقاومت بدنه ی پرژکتور صد وات در برابر فشار زیاد آب و 100 لیتر در دقیقه به مدت 3 دقیقه. عدد 7 : مقاومت بدنه ی پرژکتور 100 وات در عمق 1 متری در آب به مدت 30 ثانیه. عدد 8 : مقاومت بدنه ی پروژکتور صد وات در عمق یک متری در آب به مدت طول عمر پرژکتور ال ای دی صد وات . این عدد نشان می دهد که پرژکتور در زیر آب و استخر ها قابل استفاده است. متداول ترین استاندارد برای پروژکتور های 100 وات ال ای دی LED  IP 65  می باشد. در ضمن قبل از خرید پروژکتور 100 وات خود ضمانت نامه ی آزمون IP را از فروشنده در خواست کنید. تا از سلامت بدنه ی پرژکتور خود در طول زمان اطمینان حاصل کنید.

صحبت پایانی مرحع تخصصی پروژکتور صد وات

در انتخاب پروژکتور 100 وات نکات بالا بیشتر مورد اهمیت است. چنانچه در انتخاب محصول مورد نیاز خود دچار سردرگمی شدید. با کارشناسان فروشگاه الکترویاس تماس بگیرید. تا از مزایای خریدی مطمئن بهره مند شوید. در آخر از شما ممنونیم که تا این جا ما را همراهی کردید. فروشگاه الکترویاس مرجع تخصصی انواع پروژکتور 100 وات در مدل های cob و smd  می باشد. تمامی پرژکتور های صد واتی دارای ضمانت اصالت می باشند.