رینگ لایت

راهنمای خرید رینگ لایت

اگر شما هم نیاز دارید که یک رینگ لایت بخرید بهتر است که با الکترویاس همراه باشید. تا علاوه بر راهنمای خرید رینگ لایت یه سری محصول با کیفیت و دارای ضمانت و گارانتی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

رینگ لایت چیست؟

ابزاری برای نورپردازی است. که این ابزار به شکل یک حلقه ی نورانی ساخته شده است و موارد استفاده ی آن در تصویر برداری های پرتره ماکرو و عکاسی زیبایی یا همان بیوتی شات است.

یکی دیگر از موارد استفاده ی رینگ لایت ها که اخیرا بسیار پر طرفدار شده است. استفاده ی رینگ لایت به عنوان منبع نور برای تولید انواع ویدیو های آموزشی و سرگرمی و به طور کل برای تولید محتوا استفاده می شود.

 

ساختار رینگ لایت چگونه است؟

رینگ لایت ها بر اساس مدل و برند و کاربرد خود به شکل های گوناگون ساخته می شوند. اما اگر بخواهیم یک ساختار ساده برای آن در نظر بگیریم به این صورت است که داخل این حلقه ی نورانی تعدادی لامپ ال ای دی (LED) در کنار هم قرار گرفته است.

یا به جای استفاده از لامپ ال ای دی میتوان از یک لامپ فلورسنت دایره ای استفاده کرد.

 

چرا رینگ لایت پر طرفدار شد؟

رینگ لایت قابلیت تنظیم شدت نور و تنظیم رنگ نور را دارد و میتواند منبع نور مناسب برای عکاسی و فیلم برداری باشد. علاوه بر این نکته یک دلیل دیگر هم برای محبوب شدن رینگ لایت وجود دارد. اون هم این است که رینگ لایت یک تصویر زیبای حلقوی تو ی چشم ایجاد میکند که بسیار جذاب است.

 

کاربرد رینگ لایت

شاید متعجب بشوید که اگر بگویم رینگ لایت ها برای کاربرد دندانپزشکی و پزشکی توسعه یافته اند. اما رفته رفته  با توجه به قابلیت های بالوه ای که رینگ لایت ها پیدا کرده اند. در صنایع دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

که در این مطلب قصد ارائه ی تعدادی از کاربرد های مهم رینگ لایت را داریم.

 

  • قرار گیری دوربین در وسط رینگ لایت و تاکید بر جزئیات

وسط رینگ لایت خالی است و دارای یک پایه جهت قرار دادن گوشی موبایل یا دوربین است.وقتی دوربین وسط رینگ لایت قرار میگیرد. میتواند جزئیات را بولد تر نشان بدهد و روی آنها تاکید کند. که این یک ویژگی منحصر به فرد برای این ابزار نورپردازی است.

  • تصویر برداری ماکرو

 

برای عکاسی ماکرو ما نیاز به یک نور رو به جلو ی با شدت میخواهیم که رینگ لایت ها نسبت به باکس های نورانی نور رو به جلو تری دارند.

این نور های حلقوی نور میتواندد نور را به صورت یک نواخت در تمامی جوانب سوژه پخش کنند. رینگ لایت میتواند نور را در اطراف یک سوژه ی کوچیک به خوبی پخش می کندو سایه ها رو پنهان میکند. و جزئیات بیشتری را از سوژه مشخص میکند.

  • توانایی رینگ لایت در ایجاد جلوه های رنگی مختلف

 

شما میتوانید لامپ های سفید رینگ لایت رو با لامپ های رنگی تعویض کنید. و از فیلتر های رنگی مختلف استفاده کنید.

 

  • تولید ویدیو

رینگ لایت را میتوان به عنوان یک منبع نور در تصویر برداری و تولید ویدیو های مختلف استفاده کرد. و سوژه مورد نظر رو کاملا روشن و درخشان مشخص می کند. اما اگر میخواهید یک ویدیو ی حرفه ای تر داشته باشید میتوانید از سافت باکس ها در کنار رینگ لایت ها استفاده کنید تا همدیگر رو تکمیل کنند.

 

  • کاربرد در صنعت زیبایی

اگر دقت کرده باشید تمام بیوتی بلاگر های حرفه ای در یوتیوب از یک رینگ لایت عنوان منبع نور اصلی خود در ویدیو های آموزشی استفاده می کنند. دلیل این امر این است که رینگ لایت می‌تواند ویژگی های ظاهری را در چهره واضح تر نشان دهد. و روی جزئیات صورت فوکوس کند. از این جهت رینگ لایت واقعی رنگ پوست و لوازم آرایشی کمک می کند. ابزار مهم در تولید ویدیوهای آموزشی آرایشی است همچنین می‌تواند یک منبع نور پردازی در سالن های زیبایی هم می باشد.

 

حال که با کاربرد های رینگ لایت آشنا شدیم اجازه بدهید نگاهی دقیق تر به انواعد مدل های رینگ لایت داشته باشیم.

 

انواع رینگ لایت

همانطور که پیشتر اشاره کردیم انوع مختلفی از رینگ لایت ها وجود دارد که بر اساس نیاز های مختلف ساخته شده است و شما اگر نیاز به تهیه ی رینگ لایت دارید میتوانید بر اساس نیاز های خود یک رینگ لایت مناسب انتخاب کنید.

 

رینگ فلاش ها

رینگ فلاش ها نوعی رینگ لایت ها حساب میشوند مستقیما جلوی لنز دوربین قرار می‌گیرند و برای نوردهی مناسب از نورسنج دوربین فرمان می گیرد.معمولا این نور وابسطه به  باطری است و در عکاسی های ماکرو بیشتر مورد استفاده قرار گیرد میگیرد.

 

رینگ لایت فلورسنت خود ایستا

 

رینگ لایت هایی که از لامپ های فلورسنت استفاده می کنند خطر بزرگتری دارند روی یک پایه سوار می شوند و در بین حلقه ۱ پایه وجود دارد که می تواند دوربین و گوشی موبایل را روی اون سوار کرد نور را مستقیماً به سوژه  تاباند این نوع رینگ لایت ها از یک درجه حرارت رنگ استفاده می کنند رنگ های آن با فیلتر های ارائه شده تغییر می کند به منبع تغذیه برق شهری وابسته است و بیشتر به درد کاربردهای غیر عکاسی میخورد مثل میکاپ آرتیست و آرایشگران به این نوع از رینگ لایت ها نیاز پیدا می کنند همچنین دوستانی کهمیخواهند تولید محتوا کنند از این نوع از رینگ لایت ها جهت منبع نور خود استفاده کنند اگر می خواهید رینگ لایت مناسب خریداری کنید می‌توانید از محصولات شرکت الکترو یاس دیدن کنید و اگر سوالی داشتید می توانید از کارشناسان شرکت الکترو یاس مشاوره بگیرید.

 

رینگ لایت LED خود ایستا

 

این نوع رینگ لایت مشاوره رینگ لایت فلورسنت است تفاوت رینگ لایت ال ای دی خود ایستا حلقه بزرگتری دارد مانند رینگ لایت فلورسنت روی یک پایه قرار می گیرد تا بین حلقه دوربین عکاسی و یا تلفن همراه است را بتوانید قرار بدهید که این باعث می شود سوژه از لای حلقه مورد مشاهده باشد.

این نوع نور ال ایدی معمولاً دارای قابلیت تغییر شدت نور است و قابلیت تغییر دمای رنگ یا تغییر رنگ با استفاده از فیلتر را دارا می باشد این نوع رینگ لایت در وین میکاپ آرتیست ها و آرایشگران محبوب است ست و برای منبع تغذیه خود از برق شهری ۲۲۰ ولت استفاده می کند

 

رینگ لایت تلفن همراه

 

رینگ لایت تلفن همراه یک چراغ کوچک است که به باتری گوشی متصل می‌گردد و یکی خروجی نور پیوسته را فراهم می کند این رینگ لایت برای سلفی ها و فیلم های هوشمند که با دوربین سلفی می گیرید عالی است

 

چالش بزرگ!!! رینگ لایت بخریم یا بسازیم؟

 

در حال حاضر آموزش های زیادی برای ساخت رینگ لایت با ظواهر مختلف وجود دارد. اما اگر تصور شما این است که میتوانید یک رینگ لایت باکیفیت بسازید سخت در اشتباه هستنید زیرا انتخاب لامپ مناسب در رینگ لایت ها یک امر چالش  برانگیز است و ممکن است شما بار ها  و بار ها متحمل هزینه بشوید و لامپ های مختلف را انتخاب کنید. اما نور مورد نیاز رو نتوانید ازش بگیرید.

این فقط یک طرف قضیه بود طرف دیگر آن این است که ممکن است در طول فرایند ساخت رینگ لایت دچار مشکل شوید. و برای خود و خانواده مشکل ایجاد کنید چون سر هم کردن قطعات کار بسیار حساسی است که نیازمند دانش و مهارت بال است.

 

هنگام تهیه ی حلقه نورانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر قصد خرید و یا حتی ساخت رینگ لایت دارید بهتر است ابتدا نیاز خود از خرید رینگ لایت رو مشخص کنید. چون شما در کاربرد های مختلف نیازمند توان ها ی مصرفی مختلف خواهید بود.

به عنوان مثال اگر قصد دارید حلقه ی نورانی بزرگی در چشم ایجاد کنید نیازمند رینگ لایت با حلقه ی بزرگ تر هستید. اما در مقابل اگر دنبال تعداد زیادی نمای کلوز آپ هستید. رینگ لایت کوچک تر نیز میتواند همین کار را برای شما انجام دهد.

سعی کنید از مدل هایی که دارای تنظیم کننده ی شدت نور است استفاده کنید. تا بتوانید با توجه به فاصله ی بین چراغ حلقه و سوژه به راحتی شدت نور رینگ لایت رو تنظیم کنید.

 

 

اگر باز هم سوال و ابهامی در مورد خرید این محصول دارید میتوانید با شرکت الکترویاس تماس گرفته و از مشاوره ی کارشناسان ما بهره مند بشوید.