انواع پروژکتور

خرید انواع پروژکتور و بررسی مزایای آنها

پروژکتور ها دارای انواع مختلف و ساختارهای متفاوتی هستند اما امروزه تنها پروژکتورهای LED به علت مزایای بالای آن ها در راس خرید و فروش و استفاده های صنعتی و خانگی قرار گرفته اند. در هنگام بررسی و یا خرید انواع پروژکتور متوجه خواهید شد که پروژکتورهای LED نسبت به انواع دیگر بسیار کم مصرف هستند، حرارت تولید نمی کنند، و از عمر بالایی برخوردارند. همچنین از تنوع بسیار بالایی از نظر کاربرد و تکنیک بهره مند هستند. برای خرید انواع پروژکتور LED گزینه های زیادی از نظر اندازه، طرح و حتی رنگ نورهای پروژکتور در پیش رو خواهید داشت.

مزایای خرید انواع پروژکتور LED

خرید انواع پروژکتور معمولا برای محوطه خانه مانند حیاط یا نورپردازی فضای سبز استفاده میشوند. و در کارگاه های کوچک یا بزرگ شما می تواند کاربرد داشته باشد. خرید انواع پروژکتور LED از هر نظر به صرفه است. زیرا این پروژکتورها به اندازه یک سوم انواع گازی پروژکتور مصرف دارند. یک دلیل دیگر برای اینکه خرید انواع پروژکتور LED برای کارگاه ها و کارخانجات نیز بهترین گزینه باشد این است که بر خلاف انواع گازی که با هرگونه لرزش و تنش خاموش میشود این پروژکتورهای LED هیچ حساسیتی به ضربه و لرزش و حتی نوسان برق ندارند یعنی با کم و زیاد شدن ولتاژ نمی سوزند.

از مزایای مهم دیگر خرید انواع پروژکتور LED این است که طول عمر آنها 6 برابر طول عمر لامپ های گازی است یعنی در حدود 10 سال. البته اگر پروژکتورهای گازی بر اثر عواملی برقی و مکانیکی نسوزند میتوان گفت یک دهم LED ها عمر میکنند.

پروژکتور LED آمپر کمتری مصرف میکند و طیف های رنگی متفاوت و فانتزی یا طبیعی و مناسب دارد برخلاف پروژکتورهای گازی که گاهی حتی نور آن ها بسیار آزاردهنده و زننده است.

پس در بین انواع پروژکتور که شامل SMD,COB,LED هستند، دو نوع کلی پروژکتور که بیشتر مورد توجه اند گازی و LED میباشند که احتمالا اینجا در خلال معرفی پروژکتور LED با پروژکتورهای گازی هم آشنا شدید.

انواع پروژکتور LED کدامند؟

*انواع پروژکتور ها ممکن است دارای اسامی و عناوین باشند اما در هنگام خرید انواع پروژکتور نکته ای که باید بدانید این است که در درجه اول به “شدت نور” آنها که بر حسب لومن اندازه گیری میشود و همچنین “توان مصرفی” دقت کنید. پروژکتورها از این منظر بسیار متنوع هستند. و باید بدانید به چه میزانی از این موارد احتیاج دارید. میتوانید برای خرید انواع پروژکتور با آزمون و خطا و تست کردن آنها مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

*اگر برایتان اهمیت دارد که پروژکتور مقاومت خوبی در برابر گرد و خاک و آب داشته باشد به درجه حفاظت دقت کنید که با IP65 نشان داده میشود.

*توجه کنید که برای کم شدن هر چه بیشتر حرارت پروژکتور که مخصوصا در فصول گرم آزار دهنده است، در هنگام خرید انواع پروژکتور، قاب های سنگین بهتر میتوانند گرما را کنترل کنند و کیفیت بالاتری دارند.

*انواع پروژکتور LED معمولا با ولتاژ 220 که ولتاژ شهری است بهترین نوردهی را دارند، اما معمولا آنها را به گونه ای میسازند که در برابر نوسانات ولتاژ بازه 80 تا 265  ولت را به خوبی ساپورت کند. دقت کنید که ولتاژهای 12 یا 24 برای باتری ها مناسب اند.

*نوع ویژه ای از پروژکتور، لنزدار نامیده میشود که نور را پرتاب میکند و برای استفاده در فواصل دور کاربرد دارد.

*اگر پروژکتور را برای نورپردازی های تزیینی میخواهید، انواع رنگی آنها مخصوصا برای فضای سبز و درختان جلوه های بسیار زیبایی ایجاد میکنند، اما استفاده از آنها در مواردی غیر تزیین مانند کارگاه ها میتواند آزار دهنده باشد و مشکلاتی ایجاد کند.

در خرید انواع پروژکتور انواع پروژکتورهای زیر موجود است:

  1. پروژکتور الیت
  2. پروژکتور باس
  3. پروژکتور پرتوسازان
  4. پروژکتور مخصوص ماشین
  5. پروژکتور کارگاهی
  6. و …..

برای خرید انواع پروژکتور کلیک کنید